Europejski przemysł stoczniowy przegrywa dzięki Unii

Zrozumienie problemów europejskiego przemysłu stoczniowego. Jak brak współpracy UE i rządów krajowych wpływa na konkurencyjność z chińskimi stoczniami.

234

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Europejski przemysł stoczniowy
Europejski przemysł stoczniowy przegrywa dzięki Unii

UE nie widzi trudności, z jakimi boryka się europejski przemysł stoczniowy w konkurencji z chińskimi stoczniami. Głównym problemem jest brak zrozumienia ze strony Unii Europejskiej (UE) i rządów krajowych, co do istnienia przemysłu stoczniowego w Europie.

Stowarzyszenie na rzecz poprawy sytuacji

Europejskie stowarzyszenia stoczniowe, zrzeszone w organizacji SeaEurope, domagają się większej uwagi dla lokalnego przemysłu stoczniowego i zmian w polityce przyznawania „zielonych” dotacji UE. Europejski przemysł stoczniowy to miejsca pracy!

Vincent Guerre, dyrektor ds. handlu i konkurencyjności w Sea Europe alarmuje. Twierdzi, że brak zrozumienia przemysłu stoczniowego w Europie przez UE przynosi korzyści chińskim stoczniom. Chiny wspierają swój przemysł stoczniowy poprzez dumping i subsydia, co sprawia, że chińskie stocznie są o 30-40% tańsze niż europejskie.

Europejskie „zielone dotacje” dla armatorów, które zamawiają „zielone” statki w Chinach, dodatkowo wspierają konkurencyjność cenową chińskich stoczni. Brak wymogów dotyczących lokalizacji budowy statków przy przyznawaniu „zielonych” dotacji sprawia, że armatorzy preferują chińskie stocznie z powodu niższych kosztów.

Absurd urzędniczy niszczy konkurencyjność, pada europejski przemysł stoczniowy

SeaEurope wzywa do zmiany tej sytuacji przed czerwcowymi wyborami europejskimi. Domaga się, aby nowy komisarz ds. przemysłu zrozumiał ważność przemysłu stoczniowego dla bezpieczeństwa gospodarczego Europy. Guerre podkreśla, że UE musi skoncentrować się na wsparciu europejskich stoczni. Wsparciu w budowie statków o wysokiej wartości, gdzie Chiny jeszcze nie dominują.

To są zagrożenia wynikające z braku zrozumienia strategicznego znaczenia przemysłu stoczniowego, zwłaszcza w kontekście rosnącej dominacji Chin na arenie międzynarodowej, także w dziedzinie morskiej.

Reinhard Lüken, dyrektor zarządzający Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Okrętowego i Techniki Morskiej, argumentuje, że Europa powinna skupić się na konkurencji w określonych, złożonych typach statków o wysokiej wartości oraz na zaspokajaniu popytu krajowego, zamiast próbować konkurować o tonażowe udziały w rynku.

Artykuł kończy się podkreśleniem sukcesu europejskiego przemysłu okrętowego w pozyskaniu zamówień na duże promy, co dowodzi, że skuteczna konkurencja z Chinami w tym sektorze jest możliwa. Jednakże, aby osiągnąć sukces, wymagane jest zrozumienie i wsparcie ze strony decydentów politycznych.

——-

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia