Rakiety Taurus nie dla Ukrainy – Olaf Scholz decyduje a niemieckie społeczeństwo podzielone.

Ratowanie Ukrainy za pomocą rakiet Taurus - czy Niemcy podejmą to ryzyko?

201

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rakiety Taurus - Olaf Scholz decyduje
Rakiety Taurus - Olaf Scholz decyduje

Nowoczesne systemy uzbrojenia stają się coraz bardziej palącą kwestią w międzynarodowej debacie, szczególnie w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Niemcy, jako jedno z kluczowych państw europejskich, znajdują się w centrum dyskusji dotyczącej wsparcia dla Ukrainy poprzez dostarczenie broni. Jednakże, według najnowszych danych, niemieckie społeczeństwo pozostaje podzielone w tej sprawie. Rakiety Taurus nie dla Ukrainy – Olaf Scholz decyduje a niemieckie społeczeństwo podzielone.

Rakiety Taurus nie dla Ukrainy – Olaf Scholz decyduje a niemieckie społeczeństwo podzielone.

Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie agencji DPA, ponad połowa Niemców (51%) jest przeciwna dostarczeniu Ukrainie rakiet manewrujących Taurus. Co więcej, blisko jedna trzecia respondentów (około 32%) wyraźnie sprzeciwia się jakimkolwiek formom wysłania broni do Ukrainy. Taki rozłam w opinii publicznej rzuca nowe światło na polityczne dylematy, przed którymi stoi rząd niemiecki.

Rakiety manewrujące Taurus, które stanowią przedmiot dyskusji, są zaawansowanymi technologicznie systemami uzbrojenia. Są zdolne do precyzyjnego ataku na cele na dużej odległości. Produkowane przez niemiecko-szwedzką firmę MBDA Deutschland GmbH, te pociski mają zdolność uderzenia w cele na terytorium Rosji. Wzbudza to kontrowersje w kontekście eskalacji konfliktu na Ukrainie.

Polityczne decyzje kanclerza Scholza

Według danych z sondażu, tylko 28% ankietowanych popiera możliwość rozmieszczenia na Ukrainie niemieckich rakiet Taurus zdolnych atakować cele na terytorium Federacji Rosyjskiej. To liczba, która odzwierciedla głębokie podziały w niemieckim społeczeństwie w kwestii stosunku do kryzysu na Ukrainie oraz potencjalnych działań militarystycznych.

Warto zaznaczyć, że niemiecki kanclerz Olaf Scholz póki co odmówił dostarczenia Ukrainie nowoczesnej broni z niemieckich arsenałów. Decyzja ta została podjęta w kontekście staranności w utrzymaniu równowagi dyplomatycznej oraz obaw o eskalację konfliktu.

Wspomniane postawy społeczne oraz polityczne decyzje niemieckiego rządu są odbiciem głębokich napięć i złożoności sytuacji na Ukrainie oraz w stosunkach międzynarodowych. W obliczu eskalacji konfliktu, Niemcy, podobnie jak inne państwa, muszą uwzględnić różnorodne interesy oraz opinie społeczne. Także w podejmowaniu decyzji dotyczących wsparcia dla Ukrainy w obliczu agresji Rosji.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY.  kontakt@radiobp.org  
Zapraszamy do Kulinarnej Nawigacji z Jarosławem Uścińskim

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia