Estoński start-up Beast Rent wkracza na polski rynek car-sharingu

Estoński start-up Beast Rent, oferujący wynajem aut marki Tesla w abonamencie i na minuty, rozpoczął działalność w Polsce.

145

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Estoński start-up Beast Rent wkracza na polski rynek car-sharingu
Estoński start-up Beast Rent wkracza na polski rynek car-sharingu

Estońska „Bestia” rusza na podbój polskich ulic! Beast Rent to estoński start-up oferujący wynajem Tesli w abonamencie i na minuty. Ta „elektryczna bestia” ma zamiar namieszać w car-sharingu i wyznaczyć nowe standardy komfortu i wygody.

Beast Rent wkracza na polski rynek car-sharingu

Anna-Maria Mikaberidze i Micha Mazaheri – duet, który nie boi się wyzwań. W odpowiedzi na rosnący trend „wynajmowania zamiast posiadania”, stworzyli Beast Rent – start-up z ambitną misją: zmiany oblicza rynku najmu samochodów.

Flotę Beast Rent tworzą wyłącznie elektryczne Tesle. Model ten z powodzeniem testowany był już w Estonii, Finlandii, Austrii, Czechach, na Słowacji i Litwie. Teraz „Bestia” wkracza na polski rynek, gotowa podbić serca miłośników motoryzacji i ekologicznych rozwiązań.

Beast Rent wyróżnia się na tle konkurencji skupieniem na pojazdach elektrycznych i elastycznym modelem działania. Użytkownicy mogą wynajmować Tesle za pomocą aplikacji na minuty, w abonamencie lub na dłużej, z opcją dostarczenia auta we wskazane miejsce.

Szerokie badania i potrzeby konsumentów

„Powstanie Beast poprzedzone było szerokimi badaniami rynku oraz potrzeb konsumentów” – podkreśla Anna-Maria Mikaberidze, prezeska Beast Rent. „Naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości usługi wynajmu, dostępnej 24/7, za pośrednictwem w pełni zautomatyzowanej aplikacji.” Do wypożyczenia auta i zamówienia go w konkretne miejsce wystarczy zatem kilka kliknięć w smartfonie.

Współdzielona ekonomia i ochrona środowiska

Beast Rent wpisuje się w trend współdzielenia, który zdobywa coraz większą popularność. „Klienci Beast, korzystając z elektrycznych pojazdów start-upu, od 2020 r. przejechali już łącznie niemal 4 mln km, co pozwoliło na zmniejszenie emisji CO2 o imponujące 464 tony” – komentuje Mikaberidze.

Jak zaznacza, przy tym wszystkim niezwykle istotny jest również komfort użytkownika. – „I właśnie dlatego postawiliśmy na pojazdy marki Tesla, które przez wielu uznawane są za najlepsze dostępne samochody elektryczne” – komentuje Prezeska „Bestii”.

Beast Rent – rewolucja w car-sharingu?

Trend współdzielenia jest szczególnie widoczny w przypadku car-sharingu. Według analiz Allied Market Research, rynek ten rośnie w tempie około 20 proc. rocznie, a najem staje się coraz bardziej popularną alternatywą dla posiadania własnego pojazdu.

Beast Rent ma potencjał stać się liderem na polskim rynku car-sharingu. Połączenie nowoczesnych technologii, komfortu użytkowania i troski o środowisko może wyznaczyć nowe standardy w tej branży.

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia