Antyputinowscy partyzanci na terenie Rosji. Pójdą po W. Putina?

Czy to tylko mało znaczące ruchy czy początek pęknięcia i marszu na Moskwę w celu obalenia gospodarza Kremla? Tego dziś nie sposób przesądzić.

120

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Antyputinowscy partyzanci
Czy Kapustin wkroczy do Moskwy?

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym antyputinowscy partyzanci z Legionu Wolność Rosji i Batalionu Syberyjskiego twierdzą, że ponownie weszli na teren Rosji. Według nich, operacja objęła obwody kurski i biełgorodzki, graniczące z Ukrainą. Antyputinowscy partyzanci na terenie Rosji. Pójdą po W. Putina?

Antyputinowscy partyzanci na terenie Rosji. Pójdą po W. Putina?

Na nagraniu widać dowódcę Legionu Wolność Rosji, Denisa Kapustina, który oznajmia: „Rosyjski Korpus Ochotniczy dokonał niemożliwego. Znów jesteśmy w ojczyźnie”. Ponadto partyzanci pozują na tle budynku poczty w miejscowości Głotowo w obwodzie biełgorodzkim.

Informacja o wkroczeniu partyzantów na teren Rosji poprzedziła komunikat władz o zmasowanym ataku ukraińskich dronów na dziewięć regionów Rosji. Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony, celem ataku były obiekty infrastruktury cywilnej i wojskowej. Informacje przekazane przez partyzantów nie zostały niezależnie potwierdzone. Rosyjskie władze nie odniosły się dotąd do nagrania.

Legion Wolność Rosji i Batalion Syberyjski

Legion Wolność Rosji i Batalion Syberyjski to antyputowskie formacje zbrojne, które walczą u boku Ukrainy w wojnie z Rosją. Formacje te składają się z rosyjskich ochotników, którzy sprzeciwiają się reżimowi Władimira Putina.

Możliwe implikacje

Jeśli informacje o wkroczeniu partyzantów na teren Rosji się potwierdzą, może to oznaczać znaczące rozszerzenie działań zbrojnych w wojnie na Ukrainie. Może to również skłonić władze Rosji do zwiększenia sił bezpieczeństwa w przygranicznych regionach. Przypomnijmy, że wojna w Ukrainie wywołała w Rosji falę protestów przeciwko reżimowi Putina. Władze rosyjskie brutalnie tłumią wszelkie przejawy sprzeciwu, ponadto aresztując i represjonując protestujących. Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego 2022 roku. Rosja zaatakowała Ukrainę bez oficjalnego wypowiedzenia wojny, pod pretekstem „demilitaryzacji i denazyfikacji” kraju.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Ponadto niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY.  kontakt@radiobp.org  
Zapraszamy do Kulinarnej Nawigacji z Jarosławem Uścińskim

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia