Rektor Collegium Humanum w kręgu prorosyjskich wpływów!

Rektor Collegium Humanum, Paweł C. - człowiek o wielu twarzach znów zaskakuje! Tym razem odkryto jego powiązania z prorosyjskimi działaczami i instytucjami.

204

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rektor Collegium Humanum w kręgu prorosyjskich wpływów!
Rektor Collegium Humanum w kręgu prorosyjskich wpływów!

Nowe informacje ujawniają powiązania rektora prywatnej uczelni Collegium Humanum w Warszawie, Pawła C., z prorosyjskimi działaczami i instytucjami. Współpraca z Akademią Prezydencką w Moskwie, zaufaną uczelnią Władimira Putina, budzi poważne obawy.

Powiązania z prorosyjskim środowiskiem

Według doniesień medialnych, Paweł C. miał być powiązany z grupą skupioną wokół stowarzyszeń oficjalnie współpracujących z ambasadą rosyjską w Polsce. Działacze ci utrzymują kontakty również z ambasadą białoruską i byłymi komunistami z innych państw.

Collegium Humanum od lat współpracuje ze stowarzyszeniami, które są spadkobiercami komunistycznego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Opisywane środowisko prorosyjskie nie jest efemerycznym tworem, lecz rozległą siecią powiązań, działającą od czasów komunistycznych.

Stanowi ono jedno z najstarszych i najbardziej wpływowych ugrupowań prorosyjskich w Polsce, kontynuując swoją działalność po upadku komunizmu. Współpraca Pawła C. z tym środowiskiem sięga co najmniej 2012 roku, co rzuca światło na jego długotrwałe zaangażowanie w promowanie prorosyjskich interesów.

W 2016 roku Collegium Humanum zorganizowało wspólną konferencję z Prezydencką Akademią w Moskwie, zatytułowaną „Dydaktyka i zarządzanie uniwersytetem w Federacji Rosyjskiej, Polsce, Białorusi, Ukrainie i Uzbekistanie”.

Rektor Paweł C. nie tylko brał udział w wydarzeniu, ale też – jak wynika z relacji fotograficznej – utrzymywał znakomite kontakty z przedstawicielką Rosji, Inną Jurijewną Timofiejewą.

Rektor Collegium Humanum Paweł C. i Inna Timofiejewa – oficjalne podziękowaniami od Akademii Prezydenckiej w Moskwie dla Collegium Humanum FOT. Collegium Humanum

Timofiejewa, dyrektorka smoleńskiego oddziału Akademii Prezydenckiej, to nie tylko osoba z kręgu akademickiego. W przeszłości przez lata pracowała w policji podległej rosyjskiemu MSW, osiągając stopień podpułkownika. Po zakończeniu służby w 2013 roku współpracowała z Moskiewskim Uniwersytetem MSW, a następnie została skierowana do Smoleńska.

Collegium Humanum miało również nawiązać współpracę z kilkoma rosyjskimi i białoruskimi instytucjami edukacyjnymi, w tym z:

  • Rosyjską Akademią Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej przy Prezydencie Rosji – uczelnią określaną jako „kuźnia kadr” dla reżimu Putina.
  • Krasnodarskim Państwowym Uniwersytetem Kultury i Sztuki
  • Białoruską Państwową Akademią Łączności – jednostką podległą białoruskiego Ministerstwa Łączności i Informatyzacji.

Na liście partnerów uczelni z Białorusi znalazły się również:

  • Międzynarodowy Uniwersytet MITSO białoruskiej Federacji Związków Zawodowych
  • Uniwersytet Prawa z Mińska

Powiązania z Henrykiem Bednarskim i Mateuszem Piskorskim

Paweł C. miał być powiązany z z grupą skupioną wokół stowarzyszeń oficjalnie współpracujących z ambasadą rosyjską w Polsce. Działacze ci utrzymują kontakty również z ambasadą białoruską i byłymi komunistami z innych państw.

Wśród osób, z którymi miał współpracować rektor Collegium Humanum wymienia się m.in Henryka Bednarskiego, ministra edukacji w rządzie PRL z lat 1987-88, a także z Mateusza Piskorskiego, oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Rosji. Piskorski w 2022 roku należał do kadry Collegium Humanum.

Ujawniane powiązania z Rosją i Białorusią to tylko jeden z wątków sprawy. Działalność Pawła C. obejmowała również Słowację, gdzie prowadził on działalność biznesową i edukacyjną.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia