Francja zwiększa wsparcie dla Ukrainy – haubice i amunicja

Francja zwiększa swoje wsparcie militarne dla Ukrainy, dostarczając haubice i amunicję.

157

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

haubice i amunicja
haubica Caesar 155mm

Minister obrony Francji, Sébastien Lecornu, zapowiedział, że Paryż wkrótce dostarczy Kijowowi 78 haubic samobieżnych Caesar oraz zwiększy dostawy amunicji, aby zaspokoić pilne zapotrzebowanie Ukrainy.

Haubice Caesar dla Ukrainy, 78szt plus amunicja

Na konferencji prasowej Lecornu powiedział, że Francja, Ukraina i Dania osiągnęły porozumienie w sprawie sfinansowania dostawy 155 mm haubic Caesar, co umożliwi Paryżowi „szybką ich dostawę”. Dodał, że Francja zamierza również dostarczyć Ukrainie w tym roku 80 000 sztuk amunicji do dział kal. 155 mm w porównaniu z 30 000, które dostarczyła od rozpoczęcia inwazji na pełną skalę.

Lecornu zauważył, że Francja zaangażowała się w poszukiwanie istniejących zapasów prochu i amunicji, które w ramach inicjatywy Czech można byłoby nabyć od krajów spoza Unii Europejskiej. Jednocześnie Lecornu stwierdził, że kraje europejskie powinny zmniejszyć swoją zależność od Stanów Zjednoczonych, aby zapewnić bezpieczeństwo na kontynencie. „To absolutna konieczność. Uważam, że to niewłaściwe, że amerykańscy podatnicy płacą tak dużo za bezpieczeństwo Europejczyków” – stwierdził Francuz. Haubice i amunicja to dopiero początek.

Minister rolnictwa Francji o pomocy Ukrainie:

W programie „8h30 franceinfo” francuski minister rolnictwa Marc Fesneau komentował porozumienie między państwami Unii Europejskiej, a Parlamentem Europejskim w sprawie ograniczenia niektórych ukraińskich produktów rolnych zwolnionych z ceł. 20 marca do listy ukraińskich artykułów rolnych objętych ograniczeniami ilościowymi dopisano owies, kukurydzę, kasze i miód. „To nie jest stanowisko, którego broniła Francja. Jest to oczywiście przejaw solidarności, ale nie można tego robić kosztem zbytniej destabilizacji rynku. Prace będą kontynuowane” – zapowiada Fesneau.

  • Francja zwiększa swoje wsparcie militarne dla Ukrainy, dostarczając haubice i amunicję.
  • Lecornu uważa, że Europa powinna zmniejszyć swoją zależność od USA w kwestii bezpieczeństwa.
  • Francja jest zaniepokojona destabilizacją unijnego rynku rolnego w wyniku napływu ukraińskich produktów.

czy to wystarczy by inne państwa Europy poszły w ślady Francji?

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia