Katastrofa mostu w Baltimore. Nowe informacje z akcji ratunkowej.

Policja stanu Maryland ogłosiła we wtorek, że uznano za zmarłych sześć osób zaginionych w katastrofie w Baltimore. Akcja ratunkowa została tymczasowo zawieszona, ale w środę rano planowane jest wznowienie poszukiwań przez nurków.

206

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Katastrofa w Baltimore nie pierwsza i nie największa. Jak widać poprzednie katastrofy niczego, nikogo nie nauczyły, sytuacja się powtarza.
Katastrofa w Baltimore nie pierwsza i nie największa. Jak widać poprzednie katastrofy niczego, nikogo nie nauczyły, sytuacja się powtarza.


Zawalił się most w Baltimore. Podjęto decyzję ws. akcji ratunkowej .Szóstka zaginionych to pracownicy przedsiębiorstwa robót publicznych, którzy zajmowali się naprawą nawierzchni mostu w chwili tragicznego wypadku. Dwóch innych członków ekipy zostało uratowanych, lecz niestety jeden z nich jest w stanie ciężkim. Kontenerowiec Dali, pod banderą Singapuru. Zderzył się z pylonem mostu Key nad ujściem rzeki Patapsco, gdy wypływał z portu w Baltimore w kierunku Sri Lanki, we wtorek około godziny 1:30 lokalnego czasu. Załoga próbowała ratować sytuację, rzucając kotwicę, gdy tylko zauważyła, że statek traci kontrolę, lecz niestety nie udało się uniknąć kolizji.

Przyczyny katastrofy. Oto, co wiemy do tej pory:

  • W jawnej notatce amerykańskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury stwierdzono, że statek „stracił napęd podczas opuszczania portu w Baltimore”.
  • Filmy z zdarzenia pokazują, że światła na kontenerowcu migotały na krótko przed uderzeniem , co wskazywało, że mógł utracić moc
  • Urzędnicy, w tym prezydent Biden, powiedzieli, że załoga na pokładzie statku była w stanie zaalarmować Departament Transportu stanu Maryland o utracie kontroli nad statkiem , w zasadzie wydając wezwanie Mayday.
  • W tym czasie statek płynął w kierunku mostu z „bardzo dużą prędkością” , co oznacza, że ​​nie mógł się zatrzymać ani zawrócić na czas.
  • Wezwanie Mayday skłoniło władze lokalne do zamknięcia mostu dla ruchu przed uderzeniem, „niewątpliwie ratując życie” – powiedział Biden
  • Nadal pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi , w tym co spowodowało utratę napędu przez statek. Władze twierdzą, że nadal prowadzą dochodzenie
Francis Scott Key Bridge w Baltimore runął do rzeki. Służył przez 47 lat

Katastrofa w Baltimore miała miejsce, gdy statek Dali uderzył w Most Key, co spowodowało zawalenie się konstrukcji do rzeki Patapsco. Przyczyną tego tragicznego zdarzenia był kontakt kontenerowca z podporą mostu. Co spowodowało zatopienie się mostu wraz z pojazdami znajdującymi się na nim. Według informacji „New York Timesa”, jednostka odpowiedzialna za katastrofę pływała pod banderą Singapuru. Matthew West, podoficer pierwszej klasy straży przybrzeżnej w Baltimore. Potwierdził, że statek towarowy Dali wypłynął z portu około godziny 1 nad ranem, zmierzając w kierunku stolicy Sri Lanki. Według danych z Marine Traffic, statek ten został zbudowany w 2015 roku, miał długość 299 metrów i szerokość 48 metr

Statek zdążył zgłosić awarię zasilania przed uderzeniem w most, co pozwoliło natychmiastowe wstrzymanie ruchu samochodowego na przeprawie. Gubernator Maryland, Wes Moore, nazwał tych, którzy zatrzymali samochody przed wjazdem na most, bohaterami. Most Key, czteropasmowa konstrukcja o długości 2,6 km. Zbudowany w latach 70. ubiegłego wieku, znajduje się w południowo-zachodniej części Baltimore, dużego amerykańskiego miasta przemysłowo-portowego. Oddalonego o około 60 kilometrów na północny wschód od stolicy, Waszyngtonu. Port w Baltimore jest kluczowym ośrodkiem gospodarczym wschodniego wybrzeża USA.

Zawalenie się mostu może spowodować opóźnienia w dostawach. Prezydent Biden wydał deklarację w związku z tą sytuacją.

Zawalenie się fragmentu mostu o długości 2632 metrów spowodowało zamknięcie jednego z najbardziej ruchliwych szlaków żeglugowych w kraju. To będzie miało poważny wpływ na różne rodzaje dostaw i transportu. Każdego roku przez tę trasę przejeżdżało ponad 11 milionów pojazdów, a tylko w 2022 roku ponad 750 tysięcy pojazdów opuściło port w Baltimore. Zamknięcie portu może zmusić część spedytorów do przekierowania ładunków zmierzających do Baltimore. Według ekspertów, może to spowodować opóźnienia oraz wzrost kosztów na wschodnim wybrzeżu. Prezydent USA zapowiedział, że będzie dążył do przywrócenia funkcjonowania mostu tak szybko, jak to tylko możliwe.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia