11 mld $ ma zwrócić klientom szef giełdy kryptowalut FTX – Sam Bankman-Fried, miliarder nie z przypadku

Nie jest jasne, ile obecnie wart jest Bankman-Fried, ale prawdopodobnie nie jest to 11 miliardów dolarów. Określenie, ile ofiary otrzymają, jest częścią wewnętrznego procesu w Sekcji Odzyskiwania Aktywów i Prania Pieniędzy Departamentu Sprawiedliwości.

159

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dług publiczny USA
Dług publiczny USA to 34 biliony dolarów

W czwartek sędzia federalny nakazał Samowi Bankman-Friedowi zwrócić ponad 11 miliardów dolarów. Jest to część jego wyroku za oszukiwanie klientów i inwestorów w jego upadłej giełdzie kryptowalut FTX.

Spekulacje kryptowalutami kończą się źle – Wesołych Świąt

„Ten wyrok ma na celu zapewnienie, że jeśli SBF kiedykolwiek zarobi pieniądze, trafią one nie do niego, ale do rządu i ofiar,”. Tak powiedział Mitchell Epner, były federalny prokurator. „Nigdy nie będzie mógł zgromadzić funduszy w swoim życiu, a konfiskata nie może zostać usunięta przez bankructwo.” Sąd ma pewną swobodę w określaniu kwot konfiskaty. Tyle że są one w dużej mierze oparte na tym, ile pieniędzy oskarżony zarobił w trakcie swoich przestępstw, a nie ile można rozsądnie oczekiwać, że będzie w stanie zapłacić.

W swoim memoriale skazującym na początku tego miesiąca, federalni prokuratorzy przedstawili swoje uzasadnienie dla żądania konfiskaty 11 miliardów dolarów. Powiedzieli, że 8 miliardów dolarów reprezentuje, ile Bankman-Fried zarobił z „oszustw telegraficznych i spiskowania w celu oszustwa telegraficznego na giełdzie FTX, oraz własność zaangażowana w jego spisek prania brudnych pieniędzy.” Kolejne 1,72 miliarda dolarów reprezentuje kwotę pozyskaną od inwestorów, a 1,3 miliarda dolarów to dług firmy handlującej kryptowalutami Bankman-Frieda wobec pożyczkodawców, powiedzieli prokuratorzy.

Czy ofiary otrzymają odszkodowanie?

W przeciwieństwie do restytucji, gdzie pieniądze z zajętych aktywów idą bezpośrednio do ofiar, pieniądze z konfiskaty są przejmowane przez rząd i wchłaniane do Skarbu Stanów Zjednoczonych. W czwartek sędzia dystryktowy USA Lewis Kaplan powiedział ważny komunikat. Byłoby „niepraktyczne” nakazanie restytucji ze względu na skomplikowaną naturę sprawy i liczbę zaangażowanych ofiar. Ale orzekł, że rząd może rekompensować ofiary upadku FTX zajętymi aktywami.

Sam Bankman-Fried handlarz kryptowalut
Sam Bankman-Fried handlarz kryptowalut

„W takiej sprawie rząd i sąd będą mieli dość dobry pomysł na aktywa (Bankman-Frieda) i ile są warte.” To powiedział Anthony Capozzolo, były asystent prokuratora USA w Wschodnim Dystrykcie Nowego Jorku.

Kolejna afera kryptowalut dobiega końca

Nie jest jasne, ile obecnie wart jest Bankman-Fried, ale prawdopodobnie nie jest to 11 miliardów dolarów. Określenie, ile ofiary otrzymają, jest częścią wewnętrznego procesu w Sekcji Odzyskiwania Aktywów i Prania Pieniędzy Departamentu Sprawiedliwości. Może to opóźnić czas, w którym ofiary zobaczą jakąkolwiek formę płatności.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia