Oskarżony o oszustwo Donald Trump wpłacił 175 mln dolarów kaucji

Atmosfera wokół byłego prezydenta Stanów Zjednoczony, powoli się zagęszcza.

171

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Joe Biden czy Donald Trump - Trump ubrany w ciemno-niebieski garnitur przemawia w sądzie.
Joe Biden czy Donald Trump - jeden zbyt stary, a drugi niebezpieczny

Były prezydent USA Donald Trump wpłacił 175 mln dolarów kaucji, w toczącej się przeciwko niemu w Nowym Jorku, sprawie cywilnej o oszustwo. W ten sposób uniknął zajęcia majątku przez stan. Początkowo Trump został zobowiązany do zapłaty pełnej kwoty 464 mln dolarów, ale sąd apelacyjny orzekł, że może zapłacić mniejszą sumę w ciągu 10 dni. Donald Trump

W lutym stwierdzono, że Trump fałszywie zawyżył wartość swoich nieruchomości, naturalnie republikanin zaprzecza jakimkolwiek wykroczeniom i twierdzi, że sprawa jest polityczną nagonką prowadzoną przez demokratycznego prokuratora. Jeśli przegra apelację, Trump będzie musiał znaleźć 464 mln dolarów. Jego prawnicy argumentowali przed sądem apelacyjnym, że zabezpieczenie kaucji na tę kwotę jest praktycznie niemożliwe. Poniedziałkowa wpłata kaucji, przynajmniej na razie, oszczędzi Trumpowi upokorzenia związanego z utratą jego nieruchomości takich jak Trump Tower na Manhattanie, czy jego posiadłość Mar-a-Lago na Florydzie.

W oświadczeniu jego prawniczka Alina Habba powiedziała – “Zgodnie z obietnicą, prezydent Trump wpłacił kaucję. Oczekuje, że na drodze apelacji obroni swoje prawa i unieważni ten niesprawiedliwy wyrok.” Sprawę o oszustwo przeciwko Trumpowi wniosła w 2022 roku prokurator generalna Nowego Jorku, demokratka Letitia James. Sędzia Arthur Engoron, również demokrata, w dużej mierze przychylił się do argumentacji pani James, że Trump powinien zapłacić wysoką cenę za fałszywe przedstawianie swoich aktywów, w celu uzyskania bardziej korzystnych pożyczek i stóp procentowych. Trump argumentował, że w sprawie nie ma ofiar, ponieważ kredyty bankowe zostały spłacone z odsetkami, a żadna instytucja finansowa nie pozwała go za przesadzone szacunki jego wartości netto. Sędzia Engoron zakazał również Trumpowi prowadzenia biznesu w Nowym Jorku przez trzy lata. W tym samym okresie, Trump nie będzie mógł się starać o pożyczki, w którejkolwiek z nowojorskich instytucji finansowych.

Donald Trump szuka pieniędzy

Orzeczenie postawiło Trumpa w ciężkiej sytuacji finansowej, pomimo że w zeznaniach i w mediach społecznościowych stwierdził, iż ma w gotówce 400÷500 mln dolarów. Magazyn Forbes obecnie szacuje jego wartość netto na 5,7 mld dolarów, która wzrosła po tym, jak spółka macierzysta jego platformy mediów społecznościowych Truth Social stała się publiczna w ubiegłym tygodniu. Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy przegrał sprawę o oszustwo, Trump musiał zabezpieczyć 91 mln dolarów kaucji, w procesie o zniesławienie wytoczonym przez pisarkę E Jean Carroll. Aby opóźnić wykonanie kary podczas apelacji w cywilnej sprawie o oszustwo, Trump nieskutecznie próbował pozyskać środki na kaucję od 30 firm.

Poza obniżeniem kwoty kaucji, sąd apelacyjny zawiesił również zakaz prowadzenia przez Trumpa działalności gospodarczej i uzyskiwania pożyczek. Rozstrzygnięcie sprawy może zająć miesiące. Tym czasem 15 kwietnia, na Manhattanie ma się rozpocząć pierwszy proces karny Trumpa, w sprawie jego domniemanej próby ukrycia płatności hush-money dla gwiazdy filmów dla dorosłych, jeszcze przed wyborami w 2016 roku. Trumpa oskarżono w dwóch dodatkowych sprawach o próbę obalenia swojej porażki w wyborach w 2020 roku przeciwko prezydentowi Joe Bidenowi oraz o sposób obchodzenia się z dokumentami poufnymi po opuszczeniu urzędu.

Donald Trump we wszystkich tych sprawach nie przyznał się do winy.

(Źródło-BBC)

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia