66 kilogramów Mefedronu nie trafi na ulice – policyjni kryminalni zlikwidowali kolejną wytwórnię narkotyku

Walka z wiatrakami trwa, na szczęście polscy kryminalni są wytrwali.

138

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

66 kilogramów Mefedronu - na szklanym blacie stoi zestaw probówek i menzurek z kolorową zawartością, nad nimi pochyla się człowiek w białym kombinezonie z kapturem i w niebieskich rękawiczkach. Na twarzy gogle i maska przeciw-chemiczna.

Tydzień temu informowaliśmy o udanej akcji Kryminalnych z Pułtuska, którzy zamknęli nielegalną wytwórnię środków odurzających. Dzisiaj swoim sukcesem pochwalili się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Otwocka. W wyniku działań operacyjnych, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie jednej z posesji zlokalizowanych w podwarszawskim Józefowie może mieć miejsce nielegalny proceder. Kiedy na obserwowaną posesję przybyli dwaj mężczyźni, policjanci wkroczyli do obserwowanego obiektu. 66 kilogramów Mefedronu

Udany nalot w Józefowie – 66 kilogramów Mefedronu nie trafi na ulice

Policjanci znaleźli wewnątrz profesjonalną linię produkcyjną o dużych możliwościach wytwórczych, ze sporą liczbą osprzętu oraz magazynem. Jak na „profesjonalną firmę” przystało, poszczególne pomieszczenia odpowiadały kolejnym etapom produkcji. Począwszy od składu prekursorów i składników, które trafiały do mieszalni z reaktorem, skąd niemal gotowy „produkt” przechodził do suszarni, gdzie przemieniał się w kryształki.

W trakcie policyjnego nalotu zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 27 i 63 lat. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku zawnioskował, do Sądu Rejonowego w Otwocku, o zastosowanie najsurowszego ze środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do prokuratorskiego wniosku, w związku z czym 63-latek trafił do aresztu na 3 miesiące. Za postawione mu zarzuty: usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków psychotropowych w postaci Mefedronu, wytwarzania znacznej ilości środków psychotropowych oraz posiadania przyrządów służących i przeznaczonych do wytwarzania substancji psychotropowych w postaci Mefedronu, grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.

W trakcie kilkunastogodzinnej operacji, otwoccy śledczy wraz z technikami, wspierani przez funkcjonariuszy Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji zabezpieczyli ponad 66 kilogramów gotowego do sprzedaży Mefedronu, oraz znaczne ilości prekursorów, a także urządzenia i przyrządy do produkcji narkotyków.

Szacunkowa wartość czarnorynkowa, przechwyconego narkotyku, oceniana jest na 2 mln. złotych. Mefedron jest jedną z substancji uzależniających, podlegających ciągłym modyfikacjom. Z tego powodu jego destrukcyjny wpływ na organizm uzależnionego, stale rośnie.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościamiPrzełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.orgredakcja z niepełnosprawnościami portal i radioPolecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia