Korea Północna testuje nową broń – to pocisk Hwasongpho-16B

Nowy rodzaj pocisku rakietowego z Korei Północnej - Hwasongpho-16B. Przeczytaj o tej potężnej broni i napięciu na Półwyspie Koreańskim.

84

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Korea Północna testuje nową broń
Korea Północna testuje nową broń

Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej, nadzorował ostatni test nowego rodzaju pocisku rakietowego, Hwasongpho-16B, który został przeprowadzony na poligonie. Test ten został ogłoszony przez północnokoreańską agencję państwową KCNA, która podkreśliła, że pocisk ten jest rodzajem hipersonicznego pocisku rakietowego pośredniego zasięgu na paliwo stałe. Kim Dzong Un określił tę broń jako „kolejną potężną broń ofensywną”, która według niego demonstrowała „absolutną przewagę naszej nauki i techniki”. Korea Północna testuje nową broń – to pocisk Hwasongpho-16B.

Korea Północna testuje nową broń – to pocisk Hwasongpho-16B

Według doniesień źródeł wojskowych z Korei Południowej, pocisk ten został wykryty przez radar w kierunku Morza Japońskiego. Japońska straż przybrzeżna potwierdziła, że pocisk pokonał odległość 600 km, zanim spadł do morza.

Kim Dzong Un, obserwując test, wyraził swoje zadowolenie z jego przebiegu, co potwierdziła północnokoreańska agencja prasowa. Jednakże, reakcja innych krajów na ten test pokazuje rosnące napięcie na Półwyspie Koreańskim. Kim formalnie określił Koreę Południową jako wroga. To podejście niektórzy komentatorzy oceniają, ponadto jako rozpoczęcie nowego, potencjalnie niebezpiecznego etapu w relacjach między oboma krajami.

Reakcja sąsiadów

KCNA podała, że celem próby była weryfikacja charakterystyk technicznych i niezawodności pocisku Hwasongpho-16B. Test ten spotkał się z ostrą krytyką ze strony takich państw jak Korea Południowa, Japonia i USA.

Eksperci podkreślają, że Kim Dzong Un zdaje się być coraz bardziej pewny siebie, co wynika z postępów w programie zbrojeń jądrowych i rakietowych Korei Północnej oraz z rozwijającej się współpracy wojskowej z Rosją, ponadto, szczególnie z prezydentem Władimirem Putinem.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł. Jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia