Treści generowane przez AI będą znakowane. Meta (Facebook) zacznie to robić już od maja

Nareszcie zostanie postawiony pierwszy krok, w kierunku "odmóżdżenia" publikowanych treści.

136

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Meta (dawny Facebook) - zbliżenie na ekran smartfona. Na białym tle duże logo Mety. N drugim planie niebieska ściana z białym logo facebooka.

Bezdyskusyjnie sztuczna inteligencja towarzyszy nam na każdym kroku i wielu z nas nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Ma ona wiele bardzo pożytecznych zastosowań ale jej powszechna dostępność powoduje, że z jej usług korzystają również osoby nie do końca wykorzystujące jej możliwości w szczytnych celach. Na szczęście wreszcie zwrócono uwagę na ciemną stronę wykorzystywania AI i podjęto pierwszą próbę przeciwdziałania temu zjawisku. Uczynił to nie kto inny jak amerykańska platforma Meta (Facebook).

Co spowodowało, że Meta (Facebook) zareagowała

Meta Platforms, Inc. w skrócie Meta, to amerykański konglomerat technologiczny z siedzibą w kalifornijskim Menlo Park. Jego założycielami byli: Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Andrew McCollum, Dustin Moskovitz oraz Chris Hughes. Poinformowała, że już w maju tego roku planuje oznaczanie tych treści, które wygenerowano z użyciem sztucznej inteligencji. Powód jest prosty media społecznościowe, które początkowo miały służyć jako miejsce wirtualnych spotkań, dyskusji i nawiązywaniu znajomości. Obecnie w coraz większym stopniu wykorzystywane są do działań dezinformacyjnych. Niewykluczone że tak bliski termin wprowadzenia działań Mety, jest spowodowany zbliżającymi się listopadowymi wyborami w Stanach Zjednoczonych. 

O planowanym wprowadzeniu oznaczenia treści generowanych przez AI, poinformowała wicedyrektorka odpowiedzialna za politykę treści na platformach społecznościowych, które są własnością Mety, Monika Bickert. Oznacza to, że takie same działania dotyczą Facebooka, Instagrama i Threadsa. Podjęta inicjatywa będzie dotyczyła wszystkich rodzajów publikowanych treści, a obejmie ona tekst, obraz, dźwięk i film. Wszystkie treści uznane za wygenerowane przez sztuczną inteligencję, zostaną oznaczone dopiskiem  “Made with AI”. 

Meta (Facebook) nie jest jedyna

Zgodnie ze swoją deklaracją Meta nadal będzie blokować i usuwać treści – “ ingerujące w procesy wyborcze, będące oznakami nękania, molestowania w sieci bądź innymi przypadkami łamania polityki użytkowników” firmy. Chociaż Meta informowała o swoim planie już w lutym to warto nadmienić, że o podjęciu podobnych działań poinformowały firmy Google, Microsoft, OpenAI oraz Adobe.

Według słów Nicolasa Gaudemet, dyrektora do spraw AI w consultingu Onepoint, wiadomym jest, że będą dziury w tej sieci,  ale lepsze jest filtrowanie niż nie podejmowanie żadnych działań.

Początki zawsze są trudne ale miejmy nadzieję, że ostatecznie podjęte przez gigantów rynku nowych technologii działania zaprowadzą odrobinę ładu. Oraz przyspieszą powrót, jedynie twórczych treści, będących efektem rzetelnej pracy ich autorów.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia