Słowacja. Autobus wjechał w grupę młodzieży

W sobotę w Spiskim Podgrodziu na Słowacji doszło do tragicznego wypadku. Autobus, którego kierowca nie zaciągnął hamulca ręcznego, stoczył się i potrącił grupę młodych ludzi. Dwie osoby zginęły, a co najmniej dwie zostały poważnie ranne.

185

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony!
Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony!

Do zdarzenia doszło około godziny 10:00 rano. Autobus, którym podróżowała młodzież w wieku od 14 do 18 lat – uczestnicy spotkania religijnego – zatrzymał się na poboczu drogi. Kierowca wysiadł z pojazdu, nie zaciągając hamulca ręcznego. W wyniku tego autobus stoczył się i uderzył w grupę stojących przed nim osób.

Autobus wjechał w grupę nastolatków

Kilka osób zostało zaklinowanych pod pojazdem. Na miejsce natychmiast przyjechały służby ratunkowe, w tym strażacy, ratownicy medyczni i dwa śmigłowce ratunkowe. Dwie młode kobiety zginęły na miejscu, osiem osób zostało poważnie rannych i przetransportowanych do szpitali w Lewoczy, Preszowie, Krompachach, Spiskiej Nowej Wsi i Koszycach. Wśród poszkodowanych są trzy osoby w wieku 14 lat oraz 60-letni mężczyzna.

Najcięższe obrażenia odniosła 17-latka, która po reanimacji została przetransportowana do szpitala w Spiskiej Nowej Wsi z urazem wielonarządowym. 15-latka z podobnym urazem trafiła do szpitala w Koszycach.

„Najpoważniejsze obrażenia odniosła 17-latka, która po reanimacji została przetransportowana z urazem wielonarządowym do szpitala w Spiskiej Nowej Wsi, 15-latka, która została przetransportowana przez ratowników medycznych do szpitala w Koszycach z urazem wielonarządowym, a także 16-latek z obrażeniami głowy, brzucha, talii i miednicy” – powiedziała Zuzana Hopjaková, rzeczniczka śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego.

Prezydent Słowacji i burmistrz Spiskiego Podgrodzia składają kondolencje

Burmistrz Spiskiego Podhradia, Milan Kapusta, będąc na miejscu tragedii, złożył kondolencje rodzinom ofiar. Wyraził też głębokie poruszenie tym wydarzeniem.

„To dla mnie niezwykle trudne, ponieważ sam mam dzieci w tym wieku. Kiedy usłyszałem syreny w mieście, nie podejrzewałem nawet, że mogło dojść do tak strasznej tragedii” – powiedział Kapusta.

Prezydent Słowacji, Zuzana Čaputová, również wyraziła swoje głębokie współczucie w związku z tragicznym wypadkiem. W swoim przekazie podkreśliła swoje najszczersze kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar, będąc w myślach przy nich w tej trudnej chwili. Dodatkowo, wyraziła troskę o rannych, życząc im szybkiego powrotu do zdrowia pod opieką lekarzy.

Policja z Preszowa prowadzi śledztwo w sprawie wypadku. Zamknięto drogę w Spiskim Podgrodziu w pobliżu miejscowości Spiska Kapituła. Na miejsce zdarzenia ma przyjechać minister spraw wewnętrznych Matusz Szutaj Esztok. Z powodu tragedii, spotkanie z biskupem Franciszkiem, na które mieli dotrzeć podróżni, zostało odwołane.

Tragiczny wypadek miał miejsce w dniu drugiej tury wyborów prezydenckich na Słowacji. Obecnie władze oraz media nie przekazały jeszcze informacji co do ewentualnych konsekwencji tego zdarzenia dla funkcjonowania najbliższych lokali wyborczych.

Rozważane jest przedłużenie czasu głosowania, co mogłoby skutkować wydłużeniem okresu ciszy wyborczej na obszarze całego kraju oraz opóźnieniem publikacji wstępnych wyników wyborów.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia