Likwidacja TVP staje się faktem: Sąd Rejonowy zatwierdza wniosek

120

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Likwidacja TVP staje się faktem: Sąd Rejonowy zatwierdza wniosek
Likwidacja TVP staje się faktem: Sąd Rejonowy zatwierdza wniosek

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. oficjalnie zatwierdził wniosek o postawieniu Telewizji Polskiej SA w stan likwidacji. Decyzja ta kończy spekulacje co do przyszłości spółki i otwiera drogę do jej restrukturyzacji.

Przypomnijmy, że decyzję o postawieniu TVP SA w stan likwidacji podjął pod koniec grudnia 2023 r. Bartłomiej Sienkiewicz, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Swoją decyzję argumentował zawetowaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy okołobudżetowej, co spowodowało obniżenie dotacji dla mediów publicznych o ok. 3 mld zł.

„W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowania tych spółek, przeprowadzenia w nich koniecznej restrukturyzacji. A także niedopuszczenia do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania” – tłumaczył wówczas Minister Sienkiewicz.

Likwidacja spółki to proces, który nie kończy się automatycznie z chwilą jej postawienia w stan likwidacji. Kluczowym aspektem tego etapu jest zmiana sposobu podejmowania decyzji wewnątrz firmy. I takiego celu należy się w tym wypadku dopatrywać.

Likwidator Daniel Gorgosz

Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego oficjalnie ustanawia Daniela Gorgosza likwidatorem TVP SA. W komunikacie na stronie spółki Gorgosz podkreśla, że decyzja sądu nie jest zaskoczeniem. Zapewnia o działaniu zgodnie z zasadami prawa, praworządności i uczciwości.

„Działamy zgodnie z zasadami prawa, praworządności i uczciwości. Jeżeli ktoś uważał inaczej, to teraz nie powinien mieć żadnych wątpliwości. Tak jak wątpliwości nie powinno budzić to, że każdy może wyrobić sobie pieczątkę prezesa TVP, ale nie każdy może nim być” – kontynuował likwidator.

Minister Sienkiewicz komentuje

Bartłomiej Sienkiewicz podzielił się swoją reakcją na werdykt sądowy za pośrednictwem mediów społecznościowych, wyrażając ulgę z powodu zakończenia debaty nad legalnością zamknięcia stacji telewizyjnej kojarzonej z partią PiS, którą ostro skrytykował.

„Zakończył się spór dotyczący legalności zlikwidowania tej monstrualności, jaką była telewizja PiS” – oznajmił. Kontynuował, dziękując tym, którzy przyczynili się do tego procesu, a krytykom i obrońcom tej instytucji miał do przekazania zdecydowaną wiadomość:”walec nie dyskutuje z asfaltem którędy ma jechać”.

Likwidacja TVP SA to wydarzenie o dużym znaczeniu dla polskiego rynku medialnego. Pozostaje pytanie, jaki kształt przybierze polska telewizja publiczna po zakończeniu procesu restrukturyzacji.

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia