Premier Tusk mówi NIE, przyjętemu przez PE paktowi migracyjnemu

Kolejny krok należy do Rady Unii, miejmy nadzieję że zrobi go we właściwym kierunku.

178

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Premier Tusk mówi NIE - zbliżenie na twarz Donalda Tuska Oblicze poważne, skupione, a wręcz mroczne, bez uśmiechu. Granatowy garnitur, biała koszula i granatowy krawat.

W środę 10 kwietnia, w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie nad paktem migracyjnym. Po przeliczeniu okazało się, że PE przyjął rozporządzenie większością 301 głosów, 46 posłów wstrzymało się od głosu. 272 deputowanych głosowało przeciw (pośród nich znaleźli się Europosłowie PiS, PO i PSL). W gronie głosujących za lub wstrzymujących się od głosu, byli przedstawiciele Nowej Lewicy i Róża Thun Europosłanka Polski 2050. Premier Tusk mówi NIE

Przymusowy Pakt Migracyjny

Aby przyjęty przez Parlament Europejski pakt migracyjny mógł obowiązywać, musi jeszcze zostać zatwierdzony przez Radę Unii. Pierwsze prace nad reformą podjęto w 2016 roku, jednak postulowana wtedy przez Komisję Europejską przymusowa relokacja migrantów, spotkała się ze sprzeciwem państw członkowskich. Przegłosowany wczoraj pakt, uwzględnia dwa sposoby wsparcia dla krajów ogarniętych zjawiskiem masowej migracji.

Pierwszy, budzący największy sprzeciw, sposób to „dobrowolna solidarność”. Zgodnie z rozporządzeniem ws. zarządzania migracją i azylem, oznaczająca obowiązek corocznego, rozlokowania 30 tys. migrantów.

Drugi sposób, pozwalający uniknąć obowiązkowego przyjęcia migrantów, to zapłata 20 tys. euro za każdego nie przyjętego, lub udział państwa członkowskiego w operacjach na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej.

Bez względu na decyzję Rady Unii, premier Tusk mówi NIE

Po przyjęciu przez PE paktu migracyjnego, w trakcie konferencji prasowej w Sejmie, premier Donald Tusk powiedział – „Obejrzymy jeszcze dokładnie jak to głosowanie wyglądało. Ale też żebyście nie mieli wątpliwości – Polska nie zgodzi się na mechanizm relokacji tak, czy inaczej”. Dodał także – „Zobaczymy, jaka będzie ostateczna wersja tego paktu, ja mam pewne możliwości, czy zdolności budowania pewnych sojuszy i z całą pewnością mechanizm relokacji, albo płacenia za to, że nie przyjęło się (migrantów), ten mechanizm Polski nie będzie dotyczył”.

Na zakończenie swojego wystąpienia szef polskiego rządu zapewnił, iż – „nawet jeśli ten pakt wejdzie w życie w mniej więcej takim kształcie, w jakim był dzisiaj głosowany w parlamencie, my Polskę ochronimy przed mechanizmem relokacji”.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia