Wszyscy budują AI

Wydatki przypominają o wzorcach z czasów boomu internetowego lat 90., gdzie prawdziwe pieniądze zarabiały firmy takie jak Microsoft i Oracle. Obecnie największe firmy technologiczne inwestują w nadziei przyciągnięcia klientów poprzez usługi w chmurze

46

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sztuczna inteligencja (AI) - giganci budują AI
giganci budują AI

W wyścigu o rozwój AI, sektor technologiczny planuje istotne ulepszenia infrastruktury. Ogromne sumy są już inwestowane w technologie pracujące w tle boomu AI. Firmy od Amazona po Metę modernizują swoje centra danych, a kraje jak Arabia Saudyjska budują superkomputery do obsługi AI. Nawet ci od paliw budują AI.

Miliardy dolarów budują AI

W pierwszym kwartale roku Microsoft, Meta i Alphabet wydały łącznie ponad 32 miliardy dolarów na centra danych i inne inwestycje kapitałowe. Wszystkie te firmy zapowiedziały kontynuację intensywnych wydatków na AI. Meta ogłosiła, że wyda miliardy więcej na chipy i centra danych dla AI, niż pierwotnie planowano. „Myślę, że warto zaryzykować, zamierzamy to zrobić,” powiedział Mark Zuckerberg, CEO Metay.

Wydatki przypominają o wzorcach z czasów boomu internetowego lat 90., gdzie prawdziwe pieniądze zarabiały firmy takie jak Microsoft i Oracle. Obecnie największe firmy technologiczne inwestują w nadziei przyciągnięcia klientów poprzez usługi w chmurze. Wydatki kapitałowe Google’a na centra danych prawie się podwoiły w pierwszym kwartale. Microsoft zanotował wzrost o 22%. Oczekuje się, że Amazon również przyczyni się do tego wzrostu. Po rozmowie z inwestorami, wartość akcji Metay spadła o ponad 16%, lecz Zuckerberg pozostaje nieprzejednany, podkreślając znaczenie cierpliwości.

Do czego to wszystko doprowadzi?

„Nasz optymizm i ambicje znacznie wzrosły,” stwierdził Zuckerberg. Microsoft jako jedyna firma ujawnia finansowe szczegóły swojego biznesu AI, który przyczynił się do znacznego wzrostu jego działalności w chmurze. To przekłada się na około miliard dolarów w trzech miesiącach.

Microsoft zaznaczył, że jego działalność w obszarze generatywnego AI mogłaby być większa, gdyby firma dysponowała większymi zasobami centrów danych, co podkreśla potrzebę ich rozbudowy. Inwestycje w AI pomagają promować Azure, główną ofertę Microsoftu w chmurze, przyciągając nowych klientów. „Azure stał się miejscem dla niemal każdego, kto prowadzi projekt AI,” powiedział Satya Nadella, CEO Microsoftu.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia