Chińska Gorączka Złota, Chiny Napędzają Światowy Wzrost Cen

Chińska gorączka złota zdaje się wywoływać efekt domina, kształtując światowe rynki i kierując kapitał w stronę tego cennego kruszcu. Rosnące ceny złota mają globalne konsekwencje, wpływając na decyzje inwestycyjne innych krajów.

212

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lokata w złoto inwestycyjne. Na ciemnym tle Stoi osiem sztabek złota inwestycyjnego. Od najmniejszej do największej.
Lokata w złoto inwestycyjne.

Wzmożone zakupy złota w Chinach wywołują globalne reperkusje, prowadząc do gwałtownych zmian na rynkach. Chińscy inwestorzy i konsumenci, zniechęceni nieruchomościami i giełdą, coraz chętniej inwestują w ten cenny kruszec. W efekcie cena złota osiągnęła najwyższe poziomy w historii, przekraczając 2400 dolarów za uncję. Chińska Gorączka Złota to nowy etap inwestycji zarówno dla Banku Centralnego jak i obywateli.

Sztuczne zawyżanie cen złota przez chiński pęd zakupowy

Ludowy Bank Chin konsekwentnie zwiększa swoje rezerwy złota, systematycznie redukując posiadane obligacje skarbowe USA. W zeszłym roku bank centralny Chin kupił więcej złota niż jakikolwiek inny bank centralny na świecie. Ten ruch to próba dywersyfikacji rezerw i zmniejszenia zależności od dolara amerykańskiego.

Chińscy konsumenci kupują złoto w rekordowym tempie, coraz chętniej korzystając z ofert detalicznych sprzedawców, którzy oferują „ziarna” złota. Dzięki temu młodsi inwestorzy mogą wejść na rynek złota w przystępny sposób. Popularność tych drobnych bryłek jest tak duża, że sprzedaż na platformach e-commerce bije kolejne rekordy.

To połączenie masowych zakupów detalicznych oraz wzrostu popytu ze strony banku centralnego oznacza, że Chiny mają coraz większy wpływ na globalne rynki złota. Cena kruszcu nadal rośnie, mimo że historycznie wyższe stopy procentowe i silny dolar obniżałyby popyt. Jednak wielu spekulantów na rynkach szanghajskich przewiduje, że obecny trend będzie trwały, a złoto zyska jeszcze bardziej.

Złoto nadal najlepszą lokatą

Mimo obecnej zmienności złoto pozostaje atrakcyjną alternatywą dla innych inwestycji. Rosnące ceny przyciągają uwagę inwestorów na całym świecie, tworząc efekt kuli śnieżnej i zwiększając globalny popyt. „Płyną z prądem” — tak Ross Norman z MetalsDaily opisuje wpływ Chin na rynek złota.

Chińska gorączka złota zdaje się wywoływać efekt domina, kształtując światowe rynki i kierując kapitał w stronę tego cennego kruszcu. Rosnące ceny złota mają globalne konsekwencje, wpływając na decyzje inwestycyjne innych krajów.

Podobne działania innych banków centralnych mogą pogłębić tę tendencję, gdyż coraz więcej instytucji decyduje się na dywersyfikację swoich rezerw. W połączeniu z rosnącym popytem ze strony detalicznych konsumentów, panuje ogólne przekonanie, że złoto pozostanie kluczową inwestycją w czasach niepewności gospodarczej i geopolitycznej. Chińska Gorączka Złota to dopiero początek nowego trendu.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia