Tragiczny incydent przed Białym Domem

Samochód uderzył w bramę Białego Domu - kierowca nie żyje: tragiczny finał szaleńczej jazdy

128

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

incydent przed Białym Domem - Biały Dom
incydent przed Białym domem nie zagroził Joe Bidenowi

Wczoraj wieczorem miał miejsce poważny incydent przed Białym Domem. Obecnie trwa dochodzenie Secret Service.

W sobotni wieczór, 4 maja 2024 roku, doszło do szokującego zdarzenia przed Białym Domem w Waszyngtonie. Pędzący samochód uderzył z impetem w bramę rezydencji prezydenta USA, a jego kierowca poniósł śmierć na miejscu. Według Secret Service, służby odpowiedzialnej za ochronę prezydenta, sytuacja nie stanowiła zagrożenia dla Joe Bidena ani dla samego Białego Domu. Mimo to Secret Service wdrożyła protokoły bezpieczeństwa. Służby podały, że kierowca został znaleziony martwy w pojeździe tuż przed 22.30. Trwające śledztwo ma wyjaśnić przyczyny tragedii, jednak na ten moment nie ma dowodów na terrorystyczny motyw zdarzenia. Jest ono badane pod kątem wypadku drogowego. Tragicznie zmarłego mężczyzny nie udało się jak dotąd zidentyfikować.

Incydent przed Białym Domem – podobne zdarzenia

Niestety, to nie pierwszy tego typu wypadek przed rezydencją prezydenta. W styczniu tego roku policja zatrzymała kierowcę, który wjechał w bramę Białego Domu. Wcześniej, w maju 2023 roku, doszło do podobnego zdarzenia z udziałem ciężarówki, a jej kierowca został oskarżony o celowe spowodowanie kolizji.

Tragiczna śmierć kierowcy w sobotnim zdarzeniu jest wciąż badana przez Secret Service. Na razie nie ujawniono personaliów ofiary. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin obowiązywała blokada dróg. Niektóre media donoszą, że samochód pędził z prędkością znacznie przekraczającą dopuszczalną w tym miejscu. Nie wiadomo jeszcze, czy kierowca działał celowo, czy też stracił panowanie nad pojazdem z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub innych nieprzewidzianych okoliczności. Wyjaśnienie przyczyn zdarzenia i wyciągnięcie wniosków z tej tragedii jest kluczowe dla zapobieżenia podobnym sytuacjom w przyszłości.

Zabezpieczenia siedziby prezydenta USA

Wczorajszy incydent przed Białym Domem nie miał wpływu na zagrożenie bezpieczeństwa Joe Bidena. Jak jednak zabezpieczony jest ten budynek? Biały Dom, jako oficjalna rezydencja i miejsce pracy prezydenta Stanów Zjednoczonych, to obiekt o najwyższym priorytecie bezpieczeństwa. Ochrona kompleksu obejmuje szereg zintegrowanych systemów i procedur, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa prezydentowi, jego rodzinie, pracownikom i gościom. Obiekt otacza wysoki mur, bramy, bariery i liczne punkty kontrolne. Wejście na teren kompleksu jest możliwe wyłącznie po okazaniu stosownej przepustki i przejściu przez skrupulatną kontrolę bezpieczeństwa. Na terenie rezydencji Joe Bidena znajdują się ponadto zaawansowane systemy monitoringu, obejmujące kamery, czujniki ruchu i inne technologie wykrywania zagrożeń. Pozwalają one na stały nadzór nad otoczeniem i szybkie reagowanie na potencjalne incydenty. Prezydent i inni kluczowi urzędnicy są chronieni przez wyszkolonych agentów Secret Service. Ochrona osobista zapewnia im bezpieczeństwo zarówno w Białym Domu, jak i podczas podróży.

Podobne incydenty miały miejsce w innych krajach. W Marcu mężczyzna wjechał w bramę pałacu Buckingham.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby z niepełnosprawnościami. Oferuje ona smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.Samochód uderza w bramę Białego Domu – kierowca nie żyje: tragiczny finał szaleńczej jazdy

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia