Czy Szef MSWiA Marcin Kierwiński był pod wpływem alkoholu? FILM

W sobotę podczas obchodów Dnia Strażaka przemówienie wygłosił m.in. szef MSWiA, sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

306

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński oraz marszałek Sejmu Szymon Hołownia podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.


W ostatnich dniach obchodów Dnia Strażaka, wystąpienie Marcina Kierwińskiego, ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wzbudziło znaczną uwagę i kontrowersje. Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych sugerowali, że mógł on przemawiać pod wpływem alkoholu. W odpowiedzi na te oskarżenia, minister udzielił wywiadu dla portalu Onet, podczas którego stanowczo zaprzeczył tym zarzutom, twierdząc, że był trzeźwy podczas uroczystości. W celu udowodnienia swojej trzeźwości, polityk opublikował na swoim profilu społecznościowym wynik badania alkomatem, który potwierdził, że nie miał alkoholu we krwi. To działanie miało na celu rozwianie wszelkich wątpliwości oraz obronę jego wizerunku w świetle publicznej dyskusji.

„Musiałbym być pozbawiony rozsądku, aby przyjść pod wpływem alkoholu na uroczystość, w której bierze udział 150 osób, w tym najważniejsi ludzie w kraju” – powiedział minister, dodając, że zarzucanie mu tego typu zachowań jest „podłe”.

odpowiada minister

Dzień strażaka. Marcin Kierwiński pijany podczas przemówienia? Szef MSWiA zaprzecza


Krótko po pierwszej reakcji na kontrowersje, Marcin Kierwiński opublikował na platformie społecznościowej X rezultat badania alkomatem. W swoim poście podkreślił, że zanim ludzie wydadzą osąd, powinni wysłuchać jego wypowiedzi udzielanych mediom po wystąpieniu. Dodatkowo, minister zaznaczył, że niezwłocznie udał się na komendę Policji, gdzie przeprowadzono badanie alkomatem, a wynik wykazał brak śladów alkoholu (0,0 promila).

W swoim wpisie Kierwiński także sugeruje, że incydent podczas uroczystości mógł być wynikiem kwestii technicznych oraz nieporozumień, a nie faktycznego spożycia alkoholu. To wyjaśnienie stanowi kolejny element jego obrony wobec oskarżeń i ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości w tej sprawie. Dyskusja na temat wydarzeń podczas obchodów Dnia Strażaka nadal trwa w mediach społecznościowych oraz w przestrzeni publicznej, a reakcje i wyjaśnienia samego ministra stanowią ciekawy przypadek.

Burza w sieci po wystąpieniu Marcina Kierwińskiego. Opozycja domagała się jego dymisji.

Po zakończeniu przemówień na uroczystościach, Marcin Kierwiński udzielił wywiadu dziennikarzom, którzy zwrócili się do niego o komentarz na temat jego wystąpienia. Warto zaznaczyć, że w trakcie tej rozmowy, głos szefa MSWiA brzmiał naturalnie, a jego sposób mówienia zupełnie różnił się od tego, który można było usłyszeć wcześniej z głośników. Po nietypowym wystąpieniu Marcina Kierwińskiego. Fala komentarzy na portalu X

„To masakra, że ktoś taki jak Kierwiński pełni funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji. Całkowity upadek. Szkoda tylko strażaków. W ich święto. Całkowity brak szacunku. Dramat” — dodał z kolei poseł PiS Andrzej Śliwka.

Konrad Berkowicz z Konfederacji był jednym polityków, którzy zarzucili ministrowi, że ten był w stanie nietrzeźwości. „Chyba muszę zrobić interwencję poselską i sprawdzić poziom alkoholu we krwi… Panie Ministrze, zapraszam na juwenalia na Miasteczko Studenckie. Na uroczystościach państwowych nie wypada!”

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane osoby z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia