Nowe połączenie do Szwecji ale Ty nie popłyniesz tym promem

Nowe połączenie do Szwecji, Innowacyjna usługa Lakeway Link zredukuje emisje i ułatwi transport towarów, przyczyni się do rozwoju gospodarki

326

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowe połączenie promowe do Szwecji, same naczepy bez ciągnika i kierowcy
Nowe połączenie promowe do Szwecji, same naczepy bez ciągnika i kierowcy

21 maja Lakeway Link uruchomi połączenie promowe typu ro-ro między Gdynią a Södertälje w Szwecji. Z trzema rejsami tygodniowo w obu kierunkach. Usługa ta stanowi kamień milowy w rozwoju bardziej zrównoważonego transportu między Polską a Skandynawią. Oferując wyjątkowe połączenie morskie, Lakeway Link zapewnia efektywną i ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych metod transportu.

Ekologia górą – same naczepy lub nawet same kontenery, bez kierowcy i ciągnika


Lakeway Link jest jedyną firmą oferującą regularny, zgodny z rozkładem transport ro-ro między Gdynią a Södertälje. Nowa trasa odciąży zarówno drogi, jak i linie kolejowe pomiędzy Europą kontynentalną a Skandynawią, redukując korki i wpływ na środowisko. Dzięki braku konieczności zatrudniania kierowców do przewożenia ładunków, system ten skutecznie rozwiązuje również problem braku pracowników w branży transportu ciężarowego.


W celu uruchomienia usługi firma nabyła statek Lakeway Express, który pływa pod szwedzką banderą i ma port macierzysty w Västerås. Ten nowoczesny statek o ładowności 1625 metrów linii ro-ro może pomieścić około 108 naczep. Jest doskonale przystosowany do transportu naczep, ładunków wielkogabarytowych i terminalowych trailerów MAFI.


Lakeway Express został zmodernizowany w Gdańskiej Stoczni Remontowej SA. Tam przeszedł szereg prac związanych z konserwacją ramp rufowych, pokładów samochodowych i modernizacją zbiorników paliwowych na paliwo lekkie. Te ulepszenia znacząco poprawią wydajność i efektywność ekologiczną statku.

Nowe połączenie promowe do Szwecji, same naczepy
Nowe połączenie promowe do Szwecji, same naczepy lub sama kontenery

Podróż Między Gdynią a Södertälje


Lakeway Express będzie zawijał do terminalu OT Port Gdynia i portu Södertälje, a podróż między tymi miejscami zajmie około 22 godzin. Planowana przebudowa śluz w Södertälje umożliwi w przyszłości rozszerzenie usługi do portu w Västerås przez jezioro Mälaren.

Alternatywa dla Transportu Drogowego
Według Fredrika Hermanssona, CEO Lakeway Link, nowa usługa stanowi konkurencyjną alternatywę dla tradycyjnego transportu drogowego, zapewniając jednocześnie znaczące korzyści środowiskowe. Kierowcy mogą pozostawić swoje naczepy na nabrzeżu, a załoga Lakeway Link umieszcza je na pokładzie.


Porty Gdynia i Södertälje oferują strategiczne połączenia z głównymi szlakami transportowymi w Europie. Gdynia jest kluczowym portem przeładunkowym, podczas gdy port w Södertälje zapewnia dogodny dostęp do Szwecji i Norwegii.

Rozwój Polski i Regionu


Innowacyjna usługa Lakeway Link nie tylko zredukuje emisje i ułatwi transport towarów, ale także przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarki Polski. Ta ekologiczna inicjatywa pomoże wzmocnić pozycję kraju na arenie międzynarodowej, promując zrównoważony transport morski.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia