Imperium Biznesowe Rydzyka.

Pozorna skromność duchownego kontrastuje z rzeczywistą potęgą gospodarczą, którą kieruje.

301

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rydzyk zaszkodził prezydentowi Torunia - obstrukcja
Ojciec Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk, znany z pozowania na skromnego redemptorystę, który z pokorą służy swojej społeczności, buduje obraz prostoty i skromności. Jednakże zza tej pozornej fasady ukrywa się ogromna gospodarcza siła, którą kieruje i kontroluje. Jego ludzie, często działający w cieniu, obracają fortunami, handlując ziemią, inwestując w nieruchomości, wznosząc imponujące apartamentowce. To biznesowy imperium, którego rozmiary są często ukrywane za publicznym wizerunkiem pobożnego duchownego. Co więcej, nie można ignorować faktów o powiązaniach między ludźmi Rydzyka a politykami związanych z partią Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Te relacje budują podwaliny pod układ, który prowadzi do współpracy w różnych sferach, od biznesu po politykę. Ten sojusz, często niejawny i skryty, daje obopólne korzyści, umacniając wpływy i moc zarówno w sferze religijnej, jak i politycznej.

W ten sposób, wokół postaci Tadeusza Rydzyka i jego otoczenia wyłania się obraz kompleksowej sieci wpływów, która wciąż pozostaje częściowo ukryta przed społeczeństwem. To historia o paradoksie pozorowanej skromności i rzeczywistej potęgi gospodarczej, o krzyżujących się interesach między religią a polityką, która nadal budzi kontrowersje i wzbudza pytania o granice oddzielające sfery władzy i wiary. Niedawne dochodzenie „Wprost” ujawnia niezwykle interesujące fakty dotyczące majątku należącego do fundacji ojca Tadeusza Rydzyka oraz osób z nim związanych. Ta ekskluzywna dokumentacja rzuciła światło na kwestię, która do tej pory była owiana tajemnicą: w rękach zaufanych współpracowników toruńskiego redemptorysty zgromadzono imponującą kolekcję aktywów.

Luksusowe rezydencje, apartamentowce i inne nieruchomości

Na liście znajdują się hektary ziemi, co świadczy o znaczącej inwestycji w nieruchomości gruntowe. Jednak to nie wszystko. Okazuje się, że w posiadaniu fundacji i osób związanych z Rydzykiem znajdują się także mieszkania, często podarowane przez seniorów, co wzbudza pytania o naturę tych transakcji. Dodatkowo, nie brakuje informacji o posiadanych luksusowych rezydencjach w prestiżowych lokalizacjach Warszawy, co sugeruje rozległe inwestycje w sektor nieruchomości. To odkrycie rzuciło światło na ukryty świat biznesowy, który istnieje wokół postaci ojca Tadeusza Rydzyka. Ta historia otwiera dyskusję na temat źródeł tego majątku oraz relacji między fundacją a biznesowymi przedsięwzięciami. Pytania o przejrzystość działań i zgodność z prawem stają się jeszcze bardziej palące w kontekście tych nowych ustaleń.

Portal donosi, że jedną z kluczowych postaci w zarządzaniu finansami ojca Tadeusza Rydzyka jest Lidia Kochanowicz-Mańk, która pełni funkcję członka zarządu fundacji Lux Veritatis. To właśnie ona jest odpowiedzialna za nadzór nad rozporządzaniem środków finansowych. Co więcej, to Kochanowicz-Mańk jest główną siłą napędową za budową niewielkiego, ekskluzywnego osiedla apartamentowców w Warszawie. Nie tylko redemptoryści, ale również politycy związani z partią Prawo i Sprawiedliwość mają tam swoje mieszkania. Jednym z nabywców apartamentu od Kochanowicz-Mańk był Andrzej Kanthak, ojciec Jana Kanthaka, który z kolei jest jednym z najbliższych współpracowników Zbigniewa Ziobry, posła Suwerennej Polski. Warto zauważyć, że i Andrzej Kanthak był beneficjentem hojnych darów ze strony PiS, otrzymując lukratywne stanowiska i synekury.

Darowizny od seniorów i hektary ziemi

Portal „Wprost” ujawnia kolejne kontrowersje dotyczące przekazywania gruntów publicznych podmiotom związanym z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Według informacji, w maju 2017 roku wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przekazał redemptorystom grunt w Toruniu o powierzchni ponad 1,3 hektara, należący do Skarbu Państwa, na użytkowanie wieczyste. Co więcej, wojewoda przyznał zakonnikom aż 60% bonifikaty, co pozwoliło im na zakup gruntów za zaledwie 111 tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że podobnych „darowizn” od wojewody było więcej, co świadczy o znaczącym banku ziemi, który znajduje się w rękach podmiotów związanych z Rydzykiem.

Portal przypomina także o pracach rządu nad raportem, mającym wykazać, ile państwowych pieniędzy otrzymały podmioty zależne od redemptorysty. Wśród przytoczonych kwot znajduje się ponad 220 milionów złotych na budowę Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II, kilkadziesiąt milionów dla Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, ponad 50 milionów złotych na geotermię ojca Rydzyka oraz kolejne 30 milionów złotych na Telewizję Trwam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane osoby z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia