Probanderowska promocja na Eurowizji

Promowanie ludobójców w barwach OUN firmy Banderciaga, Używanie symboliki banderowskich i czerwono-czarnych barw to dopiero początek?

307

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Probanderowska promocja na Eurowizji. Sweter w barwach ludobójców z OUN firmy BanderciagaProbanderowska promocja na Eurowizji. Sweter w barwach ludobójców z OUN firmy Banderciaga
Probanderowska promocja na Eurowizji. Sweter w barwach ludobójców z OUN firmy Banderciaga

Ukraińska wokalistka Jerry Heil i jej probanderowska promocja na Eurowizji, wywołała kontrowersje po tym, jak opublikowała nagranie na platformie Tik-Tok. W nagraniu ubrana była w bluzę z nadrukiem „Banderciaga”. „Banderciaga” to neologizm, nawiązujący do nazwiska lidera OUN-B, Stepana Bandery, oraz projektanta mody Cristóbala Balenciagi. Ubrania z tym nadrukiem doprowadziły do kontrowersji i wywołały dyskusję na temat patriotyzmu oraz ukraińskich symboli.

Hasło „Banderciaga” od kilku lat zyskuje popularność w modzie, gdzie dostępne są różne ubrania z tym napisem. Niektórzy zauważają, że jest to jasne nawiązanie do Stepana Bandery, lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, który budzi kontrowersje ze względu na historię swojej działalności. Wszystko to ma miejsce w kontekście rosnącego upowszechniania symboliki banderowskiej w społeczeństwie ukraińskim, szczególnie od 2014 roku i związanej z tzw. EuroMajdanem. W ostatnim czasie można zauważyć coraz większe używanie czerwono-czarnej flagi oraz odwołania do Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Probanderowska promocja na Eurowizji. Степан Бандера. Stepan Bandera. 01 jan 1909 t-shirt jedne z firm Ukraińskichj
Probanderowska promocja na Eurowizji. Степан Бандера. Stepan Bandera. 01 jan 1909 t-shirt jedne z firm Ukraińskichj

Banderciaga – Probanderowska promocja na Eurowizji

Sam producent ubrań z nadrukiem „Banderciaga” określa je jako ducha wolnych ludzi. Twierdzi, że chce podtrzymać pamięć o bojownikach o wolność i niepodległość Ukrainy. Jednocześnie materiały dostępne w sprzedaży wzbudzają i podtrzymują kontrowersje związane ze spektakularnymi wydarzeniami historycznymi oraz ważnością symboli narodowych. W innym miejscu na swoim blogu producent pisze że „Stworzyliśmy dziecięcą wersję koszulki BANDERACIAGA, aby duch najbardziej oddanych bojowników o wolność mógł zamieszkać w każdym dziecku. Silni i wolni ludzie nie rodzą się, oni się nimi stają”

Przypomnieć trzeba że na początku marca TVN wyemitował odcinek “Mam talent!” gdzie zespół tancerek z Ukrainy wystąpił w banderowskich, czerwono-czarnych barwach. Ukrainki twierdziły, że chcą w ten sposób “podziękować Polsce”.

Bluza Jerry Heil wywołała oburzenie nawet u posłanki Anny Marii Żukowskiej, która na swoim profilu na platformie X napisała: No i głosu na Ukrainę tym razem nie oddamJeżeli Ukraina będzie szła w swojej polityce historycznej w promowanie akurat Bandery, to zniechęci do siebie Europę, która zdanie o hitlerowskich kolaborantach ma jednoznaczne. Czy na pewno?

t-shirt jedne z firm Ukraińskich. Koszulka „Deutschland über alles” Stylowa markowa koszulka z ciekawym nadrukiem. Bawełniany T-shirt do przyjemnego noszenia na co dzień.
t-shirt jednej z firm Ukraińskich. Koszulka „Deutschland über alles” Stylowa markowa koszulka z ciekawym nadrukiem. Bawełniany T-shirt do przyjemnego noszenia na co dzień.

Powyżej przykład t-shirt jednej z firm Ukraińskich. Ciekawy jest opis ze strony „Koszulka „Deutschland über alles” Stylowa markowa koszulka z ciekawym nadrukiem. Bawełniany T-shirt do przyjemnego noszenia na co dzień”. Pozostawię to bez komentarza.

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! 

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie, a także Warsaw 1939

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia