Strach i zdrada, Kaczyński przerażony

Kaczyński przerażony, ma teraz ocenić straty w regionach, szacując, gdzie i dlaczego PiS utraciło władzę. Te wnioski pozwolą na precyzyjne rozliczenia

186

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kaczyński przerażony
Kaczyński przerażony

Radni PiS otrzymali surowe instrukcje, by nie rozmawiać z politykami Koalicji Obywatelskiej. Mimo to, niektórzy działają na własną rękę, spiskując w ukryciu. Takie „zdrajcy” mają być bezwzględnie wyrzuceni z partii. PiS obawia się, że brak kontroli nad radnymi może prowadzić do kolejnych utraconych regionów.

Atmosfera zdrady i spisków – Podlasie i Małopolska

Po każdych wyborach dochodzi do targów o stanowiska i zdrad. Przed laty PiS oferowało radnym opozycji lukratywne posady w zamian za poparcie. Dziś sytuacja jest odwrócona, a stanowiska rozdaje Koalicja Obywatelska. Radni PiS obawiają się straty miejsc w rządzie i samorządach, podsycając napięcia w partii.

Wiesława Burnos i Marek Malinowski, radni z Podlasia, złożyli zapewnienia o lojalności wobec PiS, tylko po to, by kilka dni później zmienić stronę. Przyjęli oferty Koalicji Obywatelskiej, co wstrząsnęło lokalnym liderem PiS, Jackiem Sasinem, który poniósł odpowiedzialność za utratę bastionu.

Jarosław Kaczyński wyznaczył Łukasza Kmitę na marszałka Małopolski, ale radni z regionu odrzucili jego decyzję. Wybuchł polityczny bunt, a marszałek nie został wybrany. W wyniku tego przewrotu centrala PiS rozważa głębsze rozliczenia w regionie, próbując przywrócić autorytet Kaczyńskiego.

Kaczyński przerażony – wyciszyć zdradę i wyeliminować opór

Niezadowolenie radnych w całym kraju jest widoczne. Marek Martynowski, były senator PiS, oskarżył partię o „okręgowe układy” i niedotrzymywanie obietnic. Inni radni sugerują, że nawet Konfederacja woli współpracować z KO niż z PiS. Partia ma niewielkie szanse na skuteczne koalicje.

W powiecie inowrocławskim radni PiS zdołali przekonać sześciu radnych KO do zawarcia koalicji, eliminując Trzecią Drogę. To symboliczne zwycięstwo dla PiS w bastionie Brejzów. Podobne sukcesy zanotowano w Świdnicy, Wieluniu i Ciechanowie.

Partia Jarosława Kaczyńskiego ma teraz ocenić straty w regionach, szacując, gdzie i dlaczego PiS utraciło władzę. Te wnioski pozwolą na precyzyjne rozliczenia, próbując przywrócić kontrolę nad radnymi i zapobiec dalszej zdradzie.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia