Carsharing przyszłością wielkich miast i metropolii

246

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Carsharing przyszłością wielkich miast i metropolii

Carsharing przyszłością wielkich miast i metropolii

Wiele z nas nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Umówmy się, auto jest pod wieloma względami najwygodniejszym i obecnie jednym z najbardziej powszechnych środków transportu. Dotyczy to przede wszystkim życia i komfortu poruszania się w większych miastach, gdzie trzeba szybko dostać się do oddalonej dzielnicy miasta czy przewieść ciężkie zakupy. Nie każdy jednak musi posiadać własne auto, żeby z niego korzystać. Albo zaoszczędzić.  polskich i europejskich miastach rozwija się mobilność na żądanie. Mieszkańcy mogą wypożyczyć samochód na dokładnie tyle czasu, ile potrzebują. A płaci się tylko za przejechane kilometry. W ten sposób można użytkować auto bez ponoszenia kosztów jego utrzymania. Jednocześnie, opłata za przebyte kilometry sprzyja racjonalnemu korzystaniu z auta – kiedy nie ma takiej potrzeby, można wybrać komunikację miejską.  Carsharing przyszłością wielkich miast i metropolii – czy będzie rewolucja ?

Carsharing przyszłością wielkich miast i metropolii

Obecnie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak systemy carsharingu, nie trzeba  posiadać auta na własność, by móc z niego korzystać. Można je po prostu wypożyczyć.  Przykładem systemu mobilności na żądanie w Polsce jest Traficar, działający na terenie Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Za pomocą specjalnej aplikacji każda osoba, która zarejestruje się w systemie, może wypożyczyć auto (dostępne są m.in. Renault Clio oraz Kangoo).

Carsharing przyszłością wielkich miast i metropolii – dostępne będą samochody w pełni elektryczne?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia