Sieć ładowania elektryków BP Pulse, wycofuje się z 12 krajów

Doprowadził do tego słabnący popyt na samochody elektryczne

121

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sieć ładowania elektryków - zbliżenie na niebiesko-białą szafę, będącą ładowarką samochodów elektrycznych. Zarówno na obudowie, jak i na ekranie LCD, widoczne logo BP pulse.
(mat:bp)

Jak to często w życiu bywa, rzeczywistość zweryfikowała ambitne plany i prognozy związane z globalnym rozwojem elektromobilności. Niedawny huraoptymizm urzędników UE oraz producentów pojazdów bateryjnych, zamienił się w wielkie rozczarowanie i obawy o przyszłość. W porównaniu do roku 2023, sprzedaż samochodów BEV zmniejszyła się o 11%. Zainteresowanie takimi pojazdami spadło, czego nie można powiedzieć o ich cenach. Niewątpliwie swoje trzy grosze dołożyło zakończenie w niektórych krajach, rządowych programów wsparcia finansowego przy zakupie auta elektrycznego. Sieć ładowania elektryków

Tak BP planowało rozwinąć swoją sieć ładowania elektryków

Początkowo optymistyczne wyniki sprzedaży, oraz prognozy dalszej sprzedaży „elektryków”, doprowadziły do powstania sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Pojawili się niezależni operatorzy, ale okazję na dodatkowy zarobek zwietrzyły również koncerny posiadające sieć stacji paliw. Jednym z nich jest naftowy gigant BP, który stworzył sieć stacji ładowania BP Pulse. Wszystko wskazywało, iż sprzedaż samochodów elektrycznych będzie stale rosnąć, a pojazdy spalinowe skazane są na „wymarcie”. Skoro tak, to będzie potrzebna kolosalna ilość punktów ładowania. Dwa lata temu BP ogłosiła swoje plany na najbliższą przyszłość. Zakładały one do 2030 roku, zainwestowanie do 1 miliarda funtów w brytyjską infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych oraz do 100 milionów euro w niemiecką infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych, a także posiadanie na całym świecie 70 000 punktów ładowania.

Dużo mniejszy od zakładanego popyt na samochody BEV, zmusił całą branżę do zrewidowania swoich planów. Również BP zostało zmuszone do wprowadzenia zmian w swoich zamierzeniach, w wyniku czego, dyrektor generalny Murray Auchincloss zdecydował o wycofaniu zajmującej się rozwojem sieci ładowania pojazdów BEV, spółki BP Pulse z 12 krajów. Jednocześnie zapadła decyzja o redukcji ponad 100 miejsc pracy. Auchincloss autorytarnie orzekł, że – „firma powinna skupić się na swoich najbardziej dochodowych segmentach, a obecny stan szeroko rozumianej elektromobilności budzi wątpliwości u większości inwestorów”.

Podjęta decyzja nie oznacza wycofywania się koncernu z programu rozbudowy sieci ładowania, lecz koncentrację na rynkach dobrze rokujących: Niemcach, USA, Wielkiej Brytanii oraz Chinach.

Mogło ci umknąć: Unijne przepisy AFIR wchodzą w życie 13 kwietnia 2024. Jeśli Polska ich nie wypełni, zapłacimy wysokie kary

********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia