Pomysł PiS na stacjach paliw, Orlen wróci z promocją paliw na długi weekend

Pomysł rządu PiS wraca na stacje ORLENU. Litr paliwa będzie tańszy o 30 gr, a w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny o 40 gr. Promocja potrwa od piątku 26 kwietnia do 5 maja do północy.

188

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pomysł PiS na stacjach paliw, Orlen wróci z promocją paliw na długi weekend. Ceny paliw w Polsce wg e-petrol. Pierwsza stacja szybkiego ładowania na PKN Orlen
Pomysł PiS na stacjach paliw, Orlen wróci z promocją paliw na długi weekend.

Koncern Orlen potwierdza oficjalnie wcześniejsze doniesienia, że wróci z promocją paliw na długi weekend co jak pamiętamy było pomysłem rządu PiS. Już na najbliższy długi weekend wraca znana z ostatnich lat czasowa obniżka cen paliw. Jak podaje oficjalna strona koncernu ORLEN, w czasie przedłużonego majowego weekendu kierowcy będą mogli tankować taniej o kilkadziesiąt groszy na litrze. Orlen zamierza wrócić ze znaną z poprzednich lat promocją dzięki której kierowcy będą mogli oszczędzić 30-40 gr na litrze. Promocja obejmie także kierowców samochodów elektrycznych. Od 1 maja o północy do 5 maja do godz. 23.59 każdy użytkownik Orlen Charge będzie „mógł naładować pojazd z 10 proc. rabatem na wszystkich stacjach Orlen i punktach ładowania Energi z Grupy Orlen”.

Kierowcy mogą spodziewać się obniżki w wysokości znanej z czasów, kiedy prezesem Orlenu był Daniel Obajtek. Promocje zostały przeprowadzone w latach 2022 i 2023, lecz były to promocje wakacyjne. Litr dowolnego paliwa (EFECTA lub VERVA) będzie tańszy o 30 gr, a w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny o 40 gr. Promocja potrwa od piątku 26 kwietnia do 5 maja do godz. 23.59.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu „Z majówkowej promocji będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy programu Vitay, zarejestrowani w aplikacji Orlen Vitay lub posiadający tradycyjną plastikową kartę Vitay„. Żeby jednak nie było zbyt tak pięknie pojawi się limit. Limit który będzie obowiązywał na promocję to dwa tankowania po 50 litrów każde.

Regulamin promocji dla użytkowników programu ORLEN VITAY dostępny jest na: www.vitay.pl/rabaty 

Orlen wróci z promocją paliw na długi weekend już dziś. Stacja benzynowa ORLEN
Orlen wróci z promocją paliw na długi weekend już dziś. Stacja benzynowa ORLEN

Orlen wróci z promocją paliw na długi weekend – obecne ceny paliw 

Czy powrót promocji to wstęp do wyborów europejskich? Niestety w ostatnich tygodniach ceny stale rosną i wygląda na to że niewiele się zmieni. Po powrocie z majówki doznamy szoku patrząc na cenę bez promocji przy dystrybutorze.

Najnowsze dostępne średnie ceny paliw według e-petrol w Polsce wynosiły w środę 24 kwietnia:

Pb95 – 6,65 zł/litr; Pb98 – 7,29 zł/litr; ON – 6,69 zł/lit; LPG – 2,84 zł/lit

Pomysł PiS na stacjach paliw, Orlen wróci z promocją paliw na długi weekend. Ceny paliw w Polsce wg e-petrol
Pomysł PiS na stacjach paliw, Orlen wróci z promocją paliw na długi weekend. Ceny paliw w Polsce wg e-petrol

Konkurencja odpowie na ruch Orlenu

Doświadczenia jakie posiadamy z tego rodzaju promocji w poprzednich latach, pokazują że konkurencja przygotuje swoją odpowiedź na ruch Orlenu. Orlen cały czas pozostaje największą siecią na rynku i jak informuje Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego, posiada 1929 stacji wśród około 8 tys. funkcjonujących na naszym rynku.

Poprzednie edycje promocji uwzględniały także limity. W wakacje 2023 r. wynosił on cztery tankowania miesięcznie po maksimum 50 litrów.

Ceny paliw wywołują polityczne emocje, dlatego Orlen wróci z promocją z czasów PiS

Wysokie ceny paliw ciągle pozostają przedmiotem politycznego sporu w Polsce. Politycy PiS przypominają Donaldowi Tuskowi słowa o tym, że wie, co zrobić, by paliwo kosztowało 5,19 zł za litr. On sam odbija piłeczkę, przypominając, że mówił to w innych realiach rynkowych. Wskazuje przy tym, że nie jest rolą szefa rządu regulowanie cen na stacjach.

Ja nie biorę odpowiedzialności za ceny benzyny, to nie jest decyzja premiera” — mówił przed dwoma tygodniami zapytany o swoje słowa z czerwca 2022 r. Ludzie jednak takie rzeczy pamiętają, a kłamstwo ma krótkie nóżki.

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie. a także Warsaw 1939

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Ja też, jak śp. Janusz Grudziński Xsiążę Warszawski (1962+2023) – Lubię stare samochody

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia