Strajki na Heathrow – chaos na londyńskim lotnisku

Pracownicy londyńskiego lotniska Heathrow będą strajkować od dzisiaj przez pierwszą połowę Maja - warto wziąć to pod uwagę, planując podróż

124

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

strajk na Heathrow - zatłoczony terminal nowoczesnego lotniska
strajk na Heathrow w Maju to duże utrudnienia dla pasażerów

Dzisiaj rozpoczął się strajk na Heathrow. Akcja ma trwać aż do Piątku, a kolejne protesty już za pasem.

Poniedziałkowy poranek na lotnisku Heathrow w Londynie zamienił się w prawdziwy koszmar dla podróżnych. Rozpoczął się czterodniowy strajk funkcjonariuszy straży granicznej, którzy żądają poprawy warunków pracy. Protest, zorganizowany przez związek zawodowy PCS, obejmuje 300 funkcjonariuszy z terminalów 2, 3, 4 i 5. Strajk potrwa do godz. 7 rano w piątek, 3 maja. To jednak nie koniec złych wiadomości dla pasażerów korzystających z lotniska Heathrow. Już 7 maja rozpocznie się kolejny strajk, tym razem obejmujący pracowników obsługi naziemnej, zrzeszonych w związku Unite. Protest ten potrwa do 13 maja i obejmie m.in. pracowników ds. obsługi bagażu i obsługi technicznej samolotów. Osoby odwiedzające Heathrow w majówkę i zaraz po niej muszą zatem uzbroić się w sporo cierpliwości.

Strajk na Heathrow – powody akcji protestacyjnej

Przyczyną obu strajków są spory płacowe i pogarszające się warunki pracy. Funkcjonariusze straży granicznej protestują przeciwko planom wprowadzenia nowych grafików, które – jak twierdzą – zmuszą 250 z nich do rezygnacji z kontroli paszportowej. Z kolei pracownicy obsługi naziemnej sprzeciwiają się planom outsourcingu setek stanowisk pracy.

Władze lotniska Heathrow zapewniają o posiadaniu planów awaryjnych, mających na celu minimalizację wpływu strajków na pasażerów. Zapowiedziano m.in. wzmocnienie kontroli bezpieczeństwa i rekrutację tymczasowych pracowników. Mimo to, podróżni muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami, a w skrajnych przypadkach nawet z odwołaniem lotów. Sytuacja na Heathrow jest dynamiczna i lotnisko zaleca śledzenie na bieżąco komunikatów linii lotniczych. Planując lot, warto także pamiętać, że strajki mogą mieć również wpływ na inne lotniska w Wielkiej Brytanii.

O czym pamiętać?

Często majówki, weekendu czy podróży służbowej nie można przełożyć na inny termin. Strajk na Heathrow może powodować wiele trudności związanych z załatwianiem formalności na lotnisku. Z pewnością przyczyni się również do przełożonych lub odwołanych lotów. W takiej sytuacji należy stosować się do kilku prostych zasad:

• Bądź na bieżąco: Śledź wiadomości i komunikaty lotniska i linii lotniczej w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Pozwoli Ci to na bieżąco śledzić sytuację i reagować na wszelkie zmiany.

• Przed wylotem skontaktuj się z linią lotniczą lub lotniskiem Heathrow, aby uzyskać aktualne informacje o statusie swojego lotu.

• Przygotuj się na dłuższe kolejki do odprawy i kontroli bezpieczeństwa.

• Przyjedź wcześniej: Pozwól sobie na więcej czasu niż zwykle, aby dotrzeć na lotnisko i przejść przez odprawę.

• Weź pod uwagę możliwość opóźnień lub odwołania lotu.

• Rozważ przełożenie podróży, jeśli to możliwe.

Każdemu podróżnemu na lotnisku Heathrow przyda się ponadto sporo cierpliwości i opanowania.

Protesty na lotniskach zdarzają się ostatnio coraz częściej. Podobna sytuacja miała miejsce zaledwie kilka dni temu, gdy strajk kontrolerów spowodował chaos w ruchu lotniczym nad Francją.
Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia