Dębe Wielkie dla dzieci uchodźców

52
Dębe Wielkie dla dzieci uchodźców
Dębe Wielkie dla dzieci uchodźców

Gmina Dębe Wielkie dla dzieci uchodźców Ukraińskich. Na temat tych działań rozmawiamy z panem Dominikiem Michalczykiem z Urzędu Gminy Dębe Wielkie. Oddziały przygotowawcze, nauka języka polskiego i zatrudnienie uchodźców jako opiekunów. Zatrudnienie psychologa, a w niedalekiej przyszłości kolejne oddziały przygotowawcze. O większej ilości szczegółów możemy dowiedzieć się z naszej rozmowy.

Dębe Wielkie dla dzieci uchodźców – rozmowa z panem Dominikiem Michalczykiem
kościół rzymskokatolicki Świętych Apostołów Piotra i Pawła w miejscowości Dębe WIelkie
kościół rzymskokatolicki Świętych Apostołów Piotra i Pawła w miejscowości Dębe WIelkie

Dębe Wielkie dla dzieci uchodźców – pokażmy najciekawsze miejsca przybyszom

  • -zabytkowy kościół rzymskokatolicki Świętych Apostołów Piotra i Pawła zbudowany w 1906 roku w stylu neogotyckim według projektu Józefa Piusa Dziekońskiego
    • Józef Pius Dziekoński (ur. 5 maja 1844 w Płocku, zm. 4 lutego 1927 w Warszawie na cmentarzu Powązkowskim) – architekt i konserwator zabytków, przedstawiciel historyzmu. Wyspecjalizował się głównie w architekturze sakralnej. Był przedstawicielem i prekursorem nurtu zw. stylem wiślano-bałtyckim. odmiana neogotyku, stosowana głównie w architekturze sakralnej, jedna z propozycji stylu narodowego.
  • -grób rodziny Tabiszewskich, ostatnich właścicieli majątku Dębe Wielkie (na cmentarzu parafialnym)
  • -krzyż na cześć powstańców listopadowych.
  • Więcej ciekawych miejsc na terenie Gminy znajdziemy na stronie http://www.debewielkie.pl/ w zakładce +Dla Turystów

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Słuchaj także Radia Bezpieczna Podróż 

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? słuchaj także Żabia Wola dalej pomaga uchodźcom

Z pewnością warto przekazać 1% na rzecz: Fundacji Emanio Arcu