Umieć ze sceny zejść – odcinek 7

0
20
Na zdjęciu starszy człowiek odchodzący w kierunku horyzontu nad którym widać zegar, jako symbol przemijania. Zdjęcie ilustracyjne odcinka pt. Umieć ze sceny zejść
Umieć ze sceny zejść - to temat kolejnego odcinka audycji Waldemara Linke "Bezpieczna Droga przez Życie"

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Umieć ze sceny zejść to temat kolejnego odcinka audycji Waldemara Linke’go “Bezpieczna droga przez życie”, emitowanej w Radiu Bezpieczna Podróż. Z pewnością rezygnacja z obrazu siebie jako wiecznie młodego to ważna i istotna decyzja w życiu każdego człowieka. Jak każda strata, także starzenie się boli nas. Boli tym bardziej, że jest to strata kompleksowa, dotykająca wielu obszarów życia. Jest jednak złą strategią bunt i niezgoda. Jedyną drogą do zachowania równowagi ducha jest spojrzenie na procesy starzenia się jako na część porządku rzeczy, który czegoś nas uczy i ma nam coś do powiedzenia.

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 7, cz.1

Umieć ze sceny zejść – Bezpieczna droga przez życie – odc. 7 cz. 1
cz. 2
cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.