Tragedia pod Jerozolimą. Atak na Przystanek autobusowy

Palestyński Hamas potwierdził, że dokonał ataku. W jego wyniku zginęły trzy osoby, a kilka innych zostało rannych.

510

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zamach na uniwersytecie w Pradze
Zdarzenie na uniwersytecie Karola. 24-letni napastnik zamordował swojego ojca, po czym urządził strzelaninę.

W przedmieściach Jerozolimy doszło do przerażającego ataku, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby, a siedem zostało rannych. Całe wydarzenie rozegrało się na przystanku autobusowym, gdzie wcześniej doszło do strzelaniny, a dwie z ranionych nie przeżyły szpitalnego leczenia. Do strzelaniny w porannych godzinach szczytu przy jednym z wjazdów do Jerozolimy. Miejsce zdarzenia to rejon osiedla żydowskiego Ramot w Jerozolimie Wschodniej.

Policja doniosła, że dwóch napastników, którzy przybyli na miejsce samochodem, zaatakowało ludzi stojących na przystanku. Napastnicy uzbrojone w broń palną przybyli na miejsce samochodem. Siły bezpieczeństwa oraz odważny cywil zneutralizowali sprawców, niwelując tym samym dalsze zagrożenie.

Hamas potwierdza, że to oni stoją za atakiem

Tożsamość napastników nie jest znana. Wcześniej portal Times of Israel podał, że sprawcami ataku byli dwaj Palestyńczycy. Później zaś określił ich jako osoby z Jerozolimy Wschodniej. Portal opublikował zdjęcie pistoletu i karabinka znalezionego na miejscu ataku.

Palestyńska organizacja Hamas potwierdziła, że to ona stoi za atakiem, w wyniku którego trzy osoby zginęły, a kilka zostało rannych. Incydent ten wydarzył się w dniu, w którym osiągnięto porozumienie o przedłużeniu zawieszenia broni w Strefie Gazy. W oświadczeniu cytowanym przez agencję Reuters Hamas uzasadnił atak jako „naturalną reakcję na bezprecedensowe zbrodnie popełnione przez okupantów”, odnosząc się do izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy oraz traktowania więźniów palestyńskich w izraelskich więzieniach.

Kruche piętno pokoju w regionie

To tragiczne wydarzenie rzuca cień na kruche piętno pokoju w regionie, podkreślając trudności utrzymania stabilności w obliczu głęboko zakorzenionych konfliktów.

Atak przeprowadzony został w dniu, w którym udało się osiągnąć porozumienie o przedłużeniu zawieszenia broni w Strefie Gazy. Hamas stwierdził w oświadczeniu, cytowanym przez agencję Reuters, że “operacja była naturalną reakcją na bezprecedensowe zbrodnie popełnione przez okupantów”, powołując się na izraelską ofensywę wojskową w Strefie Gazy i sposób traktowania więźniów palestyńskich w izraelskich więzienia.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia