Grzegorz Braun wykluczony z obrad sejmu. Ponownie

Surrealistyczne sceny, niczym z planu filmowego. Grzegorz Braun. W tle sejm, Chanukija i gaśnica.

321

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wnętrze sejmu- Grzegorz Braun wykluczony z obrad sejmu
Wnętrze sejmu-Grzegorz Braun wykluczony z obrad sejmu

Znany z kontrowersyjnych zachowań polityk Konfederacji, Grzegorz Braun, po raz kolejny w swojej karierze zapracował na wykluczenie z obrad. Co się wydarzyło tym razem?

Gaśnica, Chanukija, sejm. Wspólny mianownik? Grzegorz Braun

Grzegorz Braun wykluczony z obrad sejmu. Przedstawiamy surrealistyczną scenę w polskim Sejmie, gdzie Grzegorz Braun, kontrowersyjny poseł z Konfederacji, wprowadził do politycznej areny elementy z hollywoodzkiego filmu akcji. Na tle ustawionego na upamiętnienie żydowskiego święta chanukiji, dziewięcioramiennej menory, Braun postanowił zastosować nietypową strategię protestu.

W kulminacyjnym momencie posiedzenia, z zaskakującą gracją, Braun sięgnął po gaśnicę, nie zaś po mikrofon. W zamian za głośne słowa politycznego sprzeciwu, użył on gaśnicy do efektownego zgłuszenia świateł na chanukiji. Nieświadomi widzowie mogliby pomyśleć, że znaleźli się na planie filmowym, a nie w parlamencie.

Reakcja Marszałka Sejmu

Spektakularne posunięcie posła konfederacji nie pozostało bez reakcji. Szymon Hołownia, pełniący funkcję Marszałka Sejmu, nie zamierzał pozostawić sprawy bez sankcji. Zdecydował się na nietypowy ruch – wykluczenie Brauna z posiedzenia. Nazwał wydarzenie „absolutnie skandalicznym” i zapowiedział zgłoszenie do prokuratury. Atmosfera w Sejmie zamarła na chwilę, gdy poseł Konfederacji opuszczał salę w akompaniamencie egzotycznych dźwięków gaśnicy, przerywając polityczne obrady nietypowym show.

Kontrowersyjne działania Brauna

W politycznym spektaklu Grzegorza Brauna, scena z gaśnicą, kończąca się wykluczeniem, nie jest pojedynczym epizodem. Dobrze zapamiętana została również scena bez maseczki, która stała się jego antycovidowym manifestem. Jego odmowa zakładania maseczki podczas obrad Sejmu skończyła się dramatycznym wykluczeniem. Braun, jak postać filmowa, stał się symbolem oporu wobec narastających obostrzeń. Choć nie każdy podziela jego punkt widzenia, jego nietypowy bunt przyciągnął uwagę do kwestii wolności jednostki w obliczu pandemii. Czy to jedynie chwilowy akt oporu czy też zwiastun zmian w politycznym krajobrazie? Odpowiedź tkwi w przyszłości, ale jedno jest pewne – Braun nie boi się być bohaterem własnej, niekonwencjonalnej historii politycznej.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia