UE ochroni konsumentów przed nadmiernymi podwyżkami cen energii

234

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Podwyżki cen energii
Podwyżki cen energii

14 grudnia 2023 roku Komisja Europejska, Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej uzgodniły nowe przepisy. Mają chronić unijnych konsumentów przed sytuacją jaką jest podwyżka cen energii.

UE ochroni konsumentów przed nadmiernymi podwyżkami cen energii

Nowe przepisy wprowadzają mechanizm, który pozwoli państwom członkowskim na czasowe wstrzymanie lub ograniczenie wzrostu cen energii dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Mechanizm ten będzie mógł być stosowany w przypadku, wzrostu cen energii o ponad 30% w ciągu roku. Poza tym, nowe przepisy wprowadzają również dodatkowe przepisy dotyczące przejrzystości cen energii. Będzie to oznaczać, że konsumenci będą mieli łatwiejszy dostęp do informacji o cenach energii. Będą też mogli lepiej zrozumieć, jak są one kształtowane.

Wiele wskazuje na to, że podwyżka cen energii nie będzie tak drastyczna
Wiele wskazuje na to, że podwyżka cen energii nie będzie tak drastyczna

Nowe przepisy mają wejść w życie w lipcu 2024 roku.

Obecny wzrost cen energii powoduje kilka czynników zakłócających globalne rynki energii. Nowe przepisy mają na celu zapewnienie, że konsumenci nie będą ponosić zbyt dużego obciążenia finansowego w wyniku tego wzrostu cen.
Przyjęcie nowych przepisów jest pozytywnym krokiem w kierunku ochrony unijnych konsumentów. Mechanizm, który pozwala na wstrzymanie lub ograniczenie wzrostu cen energii, może być bardzo skutecznym narzędziem w przypadku nagłych podwyżek cen.
Dodatkowe przepisy dotyczące przejrzystości cen energii również są ważne, ponieważ mogą pomóc konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zakupu energii.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Jeżeli interesuje Cię twórczość Banksy’ego zapraszamy do Krakowa.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia