12 potraw wigilijnych i WÓDKA w Święta

Jakie skutki ma picie wódki na święta? Badania wykazują, że aż o 20% więcej alkoholu niż na co dzień. Sprawdź, dlaczego WÓDKA jest tak popularna wśród Polaków.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Alkohol - Jakie skutki ma picie wódki na święta? Badania wykazują, że aż o 20% więcej alkoholu niż na co dzień. Zbadaj, dlaczego WÓDKA jest tak popularna wśród Polaków.
Alkohol - Jakie skutki ma picie wódki na święta? Badania wykazują, że aż o 20% więcej alkoholu niż na co dzień. Sprawdź dlaczego WÓDKA jest tak popularna wśród Polaków.

Z badania przeprowadzonego przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii wynika, że w okresie świąteczno-noworocznym Polacy spożywają średnio o 20% więcej alkoholu niż w pozostałej części roku. W Wigilię i Boże Narodzenie spożywa się średnio 1,5 litra alkoholu na osobę, w Sylwestra 2,2 litra, a w Nowy Rok 1,7 litra. Najpopularniejszymi alkoholami spożywanymi w święta są wódka, piwo i wino. Wódka jest szczególnie popularna wśród mężczyzn, którzy stanowią około 80% wszystkich osób nadużywających alkoholu w okresie świątecznym. WÓDKA w Święta?

Nie tylko jedzenia idzie więcej, alkoholu także a nawet – A zwłaszcza alkoholu

dlaczego Polacy piją tak dużo w święta:

  • Alkohol jest traktowany jako sposób na radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami. Święta to czas, w którym wielu Polaków przeżywa trudne emocje, takie jak stres, lęk, smutek, samotność czy poczucie winy. Alkohol może być traktowany jako sposób na ucieczkę od tych emocji, a także na złagodzenie napięcia i poczucie się lepiej.
  • Alkohol jest obecny w kulturze polskiej. W Polsce alkohol jest często utożsamiany z radością i świętowaniem. W kulturze polskiej panuje przekonanie, że alkohol jest niezbędny do tego, aby dobrze spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.
  • Alkohol jest stosunkowo tani w Polsce. W porównaniu z innymi krajami europejskimi alkohol jest w Polsce stosunkowo tani. To sprawia, że jest on dostępny dla szerszego grona osób, w tym dla tych, które mają problemy finansowe.

Wszyscy piją? na szczęście nie wszędzie jest WÓDKA w Święta

Oczywiście nie wszyscy Polacy piją w święta. Jednakże, jak wynika z cytowanych wypowiedzi, problem nadużywania alkoholu w okresie świątecznym jest poważny. Może on prowadzić do wielu negatywnych konsekwencji, takich jak:

  • Problemy zdrowotne, takie jak choroby wątroby, serca czy nowotwory.
  • Zaburzenia psychiczne, takie jak depresja czy uzależnienie.
  • Problemy w relacjach rodzinnych i zawodowych.
  • Przemoc domowa.

Aby ograniczyć problem nadużywania alkoholu w święta, konieczne jest podjęcie działań na wielu płaszczyznach. Ważne jest, aby promować zdrowy styl życia i uświadamiać Polakom o negatywnych konsekwencjach nadużywania alkoholu. Należy również pracować nad zmianą kultury picia w Polsce, tak aby alkohol nie był traktowany jako niezbędny element świętowania. Zapraszamy na nasze opracowania o przyczynie picia i skutkach do Tematu Tabu.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Audycja przeciwuzależnieniowa prowadzona z udziałem członków wspólnoty aa. Poruszana tematyka to uzależnienie od alkoholu, sexu oraz narkotyków

Brak postów do wyświetlenia