Prezydenckie VETO – chodzi o pieniądze na media publiczne

Prezydent Andrzej Duda, ogłaszając weto ustawy budżetowej, kieruje spojrzenie w kierunku przyszłości, zapowiadając własny projekt po Świętach.

242

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ułaskawienie V 2.0: Prezydent Duda
Ułaskawienie V 2.0: Prezydent Duda

Prezydent zawetował ustawę okołobudżetową na przyszły rok w której znalazły się 3 mld zł na media publiczne.

Prezydenckie veto przeciw finansowaniu mediów publicznych

Prezydent Andrzej Duda podjął kroki wobec ustawy budżetowej na 2024 rok. Stanął także w obronie zasad demokratycznych i konstytucyjnych. Jego weto stanowi wyraźne ostrzeżenie przed rażącym łamaniem Konstytucji w kontekście przewidzianych trzech miliardów złotych na media publiczne. Decyzja prezydenta rzuca światło na kluczowe wyzwania związane z transparentnością finansowania mediów publicznych. Budzi pytania o to, czy obecna sytuacja jest zgodna z podstawowymi zasadami demokracji. W tym kontekście, przyszłość finansowania mediów publicznych staje się kwestią kluczową dla utrzymania niezależności i rzetelności informacyjnej w Polsce.

Veto budżetowe i perspektywy dla edukacji oraz mediów publicznych”

Prezydent Andrzej Duda, ogłaszając weto ustawy budżetowej, kieruje spojrzenie w kierunku przyszłości, zapowiadając własny projekt po Świętach. Jego priorytet to podwyżki dla nauczycieli, co podkreśla dążenie do poprawy warunków edukacyjnych. Jednocześnie wezwanie do pilnego zwołania obrad parlamentu reflektuje troskę o edukację. Akcentuje także konieczność naprawy mediów publicznych zgodnie z zasadami konstytucyjnymi. W ten sposób prezydent Duda łączy dwie kluczowe sfery polityki, podkreślając ich wzajemne znaczenie dla rozwoju społeczeństwa i demokracji.

SŁUCHAJ NAS ONLINE!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia