Pogoda w Niedzielę 24 grudnia 2023

Świąteczny dzień, upłynie nam w wysokich jak na tę porę roku temperaturach.

274

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Niedzielę 24 grudnia - biała mapka pogodowa Polski na tle blatu stołu przystrojonego gałązkami choinki i szyszkami
Niestety w tym roku, nie ma co liczyć na prawdziwie White Christmas

Wigilia Bożego Narodzenia to dla wielu Polaków najważniejszy dzień w roku. Wiele osób marzy o tym, aby spędzić go w białym krajobrazie, podziwiając śnieżne płatki za oknem. Niestety, w tym roku pogoda w Wigilię nie będzie zbyt sprzyjać miłośnikom zimy. Zamiast śniegu, możemy spodziewać się deszczu i wysokich temperatur. Pogoda w Niedzielę 24 grudnia

Nad Polską ciepły front

W całym kraju panuje pochmurna aura, z niewielkimi przejaśnieniami. Nad Polskę nadciąga ciepły front atmosferyczny, który przynosi ze sobą opady śniegu i deszczu. W zależności od regionu, możemy liczyć na 1-3 centymetry białego puchu, który jednak szybko stopnieje pod wpływem ciepłych kropli. Ilość opadów deszczu wyniesie od 1 do 5 litrów na metr kwadratowy. Temperatura powietrza będzie wyjątkowo wysoka jak na tę porę roku – od 0°C na Podlasiu do aż 11°C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wiejący z zachodu i południowego zachodu. Wieczorem może się wzmocnić i osiągnąć prędkość 60-80 km/h. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne dla osób wrażliwych na zmiany pogody.

Pogoda w Katowicach – chłodno i deszczowo

W Katowicach również nie spodziewamy się białej Wigilii. Pogoda będzie pochmurna i deszczowa, z przejściowymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 7°C, a minimalna -3°C. Wiatr będzie umiarkowany, wiejący z południowego zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się obniżać i w południe wyniesie 1003 hPa.

Pogoda w Krakowie – wietrznie i mokro

W Krakowie również nie spodziewamy się białego krajobrazu. Niebo będzie pokryte chmurami, a z nich będzie padać deszcz. Temperatura będzie sięgać 8°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, wiejący z południowego zachodu i południa. Wieczorem może mieć porywy do 60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie wzrastać i w południe dojdzie do 977 hPa.

Pogoda w Niedzielę 24 grudnia w Poznaniu – pochmurno i wilgotno

W Poznaniu również nie zanosi się na białą Wigilię. Pogoda będzie pochmurna i deszczowa, a miejscami może padać śnieg. Temperatura będzie wynosić do 9°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, wiejący z południowego zachodu i południa. Wieczorem może mieć porywy do 70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i w południe wyniesie 993 hPa.

Pogoda w Warszawie – deszcz zamiast śniegu

W stolicy nie zobaczymy białej Wigilii. Zachmurzenie będzie duże, a późnym popołudniem spadnie deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 6°C, a minimalna -1°C. Wiatr będzie umiarkowany, wiejący z zachodu i południowego zachodu. Wieczorem może być porywisty i osiągnąć do 60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i w południe wyniesie 992 hPa.

Pogoda w Niedzielę 24 grudnia we Wrocławiu – najcieplej w kraju

We Wrocławiu będzie najcieplej w całej Polsce. Temperatura wzrośnie do 11°C. Niebo będzie zachmurzone, a z niego będzie padać deszcz. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, wiejący z południowego zachodu i zachodu. Wieczorem może mieć porywy do 70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i w południe wyniesie 990 hPa.

Pogoda w Niedzielę 24 grudnia w Trójmieście – wietrznie i mokro

W Trójmieście również nie zobaczymy białego puchu. Pogoda będzie pochmurna i mokra, z opadami śniegu i deszczu. Temperatura będzie wynosić do 5°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, wiejący z zachodu i południowego zachodu. Wieczorem może być porywisty i osiągnąć do 80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i w południe wyniesie 1000 hPa.

Biometeo

Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne dla osób wrażliwych na zmiany pogody. Dlatego radzimy ubrać się ciepło i odpowiednio zabezpieczyć przed wilgocią. Życzymy spokojnej i radosnej Wigilii, a pogoda niech nie zepsuje Wam świątecznego nastroju.

SŁUCHAJ NAS ONLINE!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia