Wigilie dla samotnych czyli polska wspólnota dzieli się magią świąt

211

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

polska wspólnota dzieli się magią świąt! :)
polska wspólnota dzieli się magią świąt :)

Wczorajszy wieczór był niezwykłym świadectwem solidarności i miłości w Polsce. Tysiące osób zgromadziło się na Wigiliach dla samotnych, organizowanych w różnych miastach. Jednak szczególnie wyróżnić można było dwie wielkie inicjatywy – jedną w Katowicach i drugą w Krakowie.

Katowice – największa polska Wigilia

W Katowicach, serca wolontariuszy i harcerzy połączyły się, aby stworzyć największą Wigilię w Polsce. Dla potrzebujących przygotowano imponującą liczbę blisko 4 tysięcy porcji jedzenia. Na wigilijnym stole zagościły tradycyjne potrawy. Zaczynając od aromatycznego barszczu z uszkami, karpia, poprzez pierogi z kapustą i grzybami, aż po kapustę z grochem, sałatkę, ciasta i słodkości. Całe wydarzenie było nie tylko festiwalem smaków, ale także uczucia jedności i wspólnoty. Dodatkowym atutem tego świątecznego spotkania była oprawa artystyczna. Wolontariusze razem z harcerzami przygotowali wzruszającą wigilijną sztukę teatralną, ukazującą tradycję świątecznego wolnego miejsca. Ci, którzy uczestniczyli w wydarzeniu, mieli okazję poczuć prawdziwą magię świąt i doświadczyć ciepła, jakie niesie ze sobą wspólne świętowanie i dzielenie się.

Kraków – Wigilia z Caritas dla 700 osób

Również w Krakowie Caritas Archidiecezji Krakowskiej zorganizowała Wigilię dla osób potrzebujących, gromadząc imponującą liczbę 700 uczestników. Wielu wolontariuszy, w tym harcerze, pracownicy Caritas, uczniowie i nauczyciele szkół, zaangażowali się w organizację tego wyjątkowego świątecznego spotkania. Gościem honorowym był arcybiskup Marek Jędraszewski, co podkreśliło wagę tego wydarzenia.

Wigilie dla samotnych w polskich miastach

Na stołach obu Wigilii nie zabrakło tradycyjnych potraw, które są nieodłącznym elementem polskiego świątecznego stołu. Jednak to, co uczyniło te spotkania naprawdę wyjątkowymi, to nie tylko pyszne jedzenie. To przede wszystkim atmosfera świąteczna, wypełniona miłością, radością i hojnością. Inicjatywy te pokazują, że nawet w trudnych czasach, ludzie potrafią się zjednoczyć, aby wspólnie uczcić święta i podzielić się z innymi. Niech ta magiczna atmosfera Wigilii dla samotnych będzie inspiracją dla nas wszystkich do podejmowania działań charytatywnych i tworzenia więzi społecznych. W końcu, to właśnie w miłości i solidarności tkwi prawdziwa siła świąt Bożego Narodzenia.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia