Premier Tusk kieruje 3 mld zł. na onkologię dziecięcą

Zmiana kierunku: 3 mld dla onkologii dziecięcej zamiast mediów publicznych

222

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Donald Tusk interweniuje w sprawie Zielonego Ładu. Koniec protestów?
Donald Tusk interweniuje w sprawie Zielonego Ładu. Koniec protestów?

Rząd zapowiada nową ustawę okołobudżetową, w której nie będzie mowy o przekazywaniu mediom publicznym dodatkowych 3 mld złotych. A wspomniane 3 mld pójdą na inny cel – będą do dyspozycji Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zmiana kierunku. 3 mld zł. na onkologię dziecięcą zamiast dla mediów publicznych

Donald Tusk ogłosił decyzję rządu dotyczącą 3 miliardów złotych, które pierwotnie miały trafić do mediów publicznych. Premier wyjaśnił, że rząd przekieruje te środki na onkologię dziecięcą oraz inne obszary służby zdrowia. W związku z wetem prezydenckim i kontrowersjami wokół finansowania mediów publicznych, rząd zapowiada nowy projekt ustawy okołobudżetowej.

W pierwotnym projekcie budżetu na rok 2024, opracowanym przez rząd, przewidziano aż 3 miliardy złotych dla mediów publicznych, co wywołało liczne kontrowersje. Jednak prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę okołobudżetową, kwestionując sposób przejęcia tych środków przez nowy rząd.

W najnowszym projekcie, premier Tusk zapewnia, że 3 miliardy złotych trafią do Narodowego Funduszu Zdrowia. Rząd szczególnie uwzględni onkologię dziecięcą, psychiatrię dziecięcą, choroby rzadkie i genetyczne. Tusk podkreśla, że nowy projekt ma na celu skoncentrowanie się na ważnych obszarach służby zdrowia.

W odniesieniu do mediów publicznych, premier Tusk stwierdził, że być może część środków z rezerwy budżetowej trafi do tego sektora, ale kwota ta będzie „możliwie niewielka, jeśli w ogóle”. Tusk zaznaczył, że media publiczne mogą czerpać zyski z reklam i opowiada się za restrukturyzacją, zamiast przekazywaniem kolejnych miliardów złotych.

SŁUCHAJ NAS ONLINE!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia