Rakiety spadły na Lwów, Rosja atakuje coraz bliżej nas

Rozkradane są pieniądze na amunicję, obronność Ukrainy ciągle spada a przed mobilizacją uciekają młodzi Ukraińcy. Nie chcą umierać za gnijące Państwo

207

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ukraina zapomniała o przyzwoitości
Ukraińska korupcja nie zna granic

Rosja atakuje coraz mocniej i bliżej naszej granicy. Przeżarta korupcją Ukraina jest coraz mniej wspierana z zewnątrz. Mężczyźni uciekają przed mobilizacją widząc pławiących się w luksusach urzędników. Ameryka wstrzymuje pomoc. Czy korupcja wygra wojnę z Ukrainą? Czy chciwość zabiła rozsądek i patriotyzm? Rosja atakuje i nie przestanie bo widzi słabną pomoc zewnętrzną.

korupcja ma wpływ na osłabienie obronne Ukrainy

Wpływ korupcji na obronność Ukrainy można podzielić na dwa główne obszary:

  • Nieefektywność wydatków. Korupcja w ukraińskich siłach zbrojnych prowadziła do nieefektywności wydatków na obronę. Pieniądze przeznaczane na uzbrojenie, sprzęt i szkolenia często trafiały do kieszeni skorumpowanych urzędników, a nie do żołnierzy. To z kolei prowadziło do opóźnień w modernizacji sił zbrojnych i obniżenia ich zdolności bojowych.
  • Zagrożenie bezpieczeństwu narodowemu. Korupcja w ukraińskich siłach zbrojnych stanowiła zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Skorumpowani urzędnicy mogli być wykorzystywani przez Rosję do szpiegostwa lub sabotażu. Mogli również sprzedawać rosyjskiej armii informacje o ukraińskich siłach zbrojnych.

Korupcja w armii ma swoją historię jeszcze przed wojną tyle że nie było aż takich środków

Korupcja w ukraińskich siłach zbrojnych była problemem od dawna. W 2014 roku, po aneksji Krymu przez Rosję, ukraiński rząd podjął działania w celu zwalczania korupcji w siłach zbrojnych. Jednak działania te nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W czasie wojny z Rosją korupcja w ukraińskich siłach zbrojnych stała się jeszcze bardziej widoczna. Świadczy o tym fakt, że wielu ukraińskich żołnierzy skarżyło się na braki w uzbrojeniu i sprzęcie.

W ostatnich miesiącach ukraiński rząd podjął kolejne działania w celu zwalczania korupcji w siłach zbrojnych. Zostały powołane specjalne organy do śledztwa w sprawie korupcji w armii. Jednak działania te będą wymagały czasu i wysiłku, aby przynieść oczekiwane rezultaty. Jeśli czytając doniesienia ukraińskich dziennikarzy śledczych o milionach Zełenskiego to robi się nieciekawie.

Przykład z 26 grudnia kiedy zatrzymano urzędnika za korupcyjne transakcje przy zakupie amunicji

W czasie wojny, kiedy ukraińskie siły zbrojne potrzebują każdej możliwej amunicji, korupcja w tym zakresie jest szczególnie szkodliwa.

Według informacji SBU, zatrzymany urzędnik podpisał umowę ze specjalną firmą eksportową na zakup hurtowej partii pocisków artyleryjskich dla ukraińskich sił zbrojnych. Kontrakt przewidywał pomoc zagranicznych “pośredników”. W rzeczywistości jednak, jak wynika z śledztwa, pieniądze zostały “bezzasadnie” przeniesione na konto zagraniczne.

To oznacza, że ukraińskie siły zbrojne nie otrzymały amunicji, na którą zostały przeznaczone środki finansowe. W tym samym czasie, na froncie brakuje pocisków, co może mieć wpływ na skuteczność walki z rosyjskim agresorem. Zatrzymanie urzędnika to dobry krok, ale to nie wystarczy. Należy doprowadzić do ukarania wszystkich osób zaangażowanych w tę aferę. Konieczne jest również wprowadzenie dodatkowych środków, które zapobiegną podobnym sytuacjom w przyszłości

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia