Fajerwerki w Dolinie Pięciu Stawów – czyli gdzie sprawca i jego rozum?

Kiedy w szaleństwa sylwestrowej nocy wkracza głupota ciężko przyznać się do winy. Policja, TPN i turyści szukają śmiałków, którzy urządzili sobie nocne strzelanie w otoczeniu chronionej przyrody i rzadkich gatunków zwierząt.

233

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fajerwerki w Dolinie Pięciu Stawów
Fajerwerki w Dolinie Pięciu Stawów - gdzie jest sprawca?

Do zadziwiającego zdarzenia doszło w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 2023/2024 roku. Około godziny 22:00 grupa osób odpaliła fajerwerki w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w Tatrach. To teren szczególnie chroniony i będący częścią Tatrzańskiego Parku Narodowego. Fajerwerki w Dolinie Pięciu Stawów – czyli gdzie sprawca i jego rozum?

Fajerwerki w Dolinie Pięciu Stawów – czyli gdzie sprawca i jego rozum

Poszukiwania sprawcy odpalenia fajerwerków w Dolinie Pięciu Stawów prowadzą Tatrzański Park Narodowy oraz policja. Policja przesłuchuje świadków, którzy byli w Dolinie Pięciu Stawów w sylwestrową noc. Tatrzański Park Narodowy analizuje nagranie z pokazu fajerwerków.

W poszukiwaniach sprawcy uczestniczą również turyści, którzy byli w Dolinie Pięciu Stawów w sylwestrową noc. Niektórzy z nich opublikowali na portalach społecznościowych zdjęcia i filmy z pokazu fajerwerków.

Tatrzański Park Narodowy zachęca wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy, do kontaktu z policją lub Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

W przypadku ustalenia tożsamości sprawcy, policja może skierować przeciwko niemu sprawę do sądu. Sprawa może mieć poważne konsekwencje prawne. Odpalanie fajerwerków w Tatrzańskim Parku Narodowym jest zabronione karą grzywny do 5000 zł. Ponadto, tego typu wybryki są szkodliwe dla środowiska. Emitują hałas i zanieczyszczenia, które mogą m.in. stresować zwierzęta.

Dolina Pięciu Stawów to czyste piękno Tatr.

Dolina Pięciu Stawów Polskich to jedna z najpiękniejszych dolin w polskich Tatrach Wysokich. Leży na wysokości 1625–1900 m n.p.m., w paśmie Rysów. Dolina jest otoczona wysokimi szczytami, w tym Rysami, Mnichem i ponadto Wołoszynem.

Fajerwerki w Dolinie Pięciu Stawów są zabronione
Dolina Pięciu Stawów to obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W dolinie znajdują się pięć jezior polodowcowych: Wielki, Czarny, Zadni, Mały i Przedni Staw Polski. Największym z nich jest Wielki Staw Polski, który jest również najdłuższym i najgłębszym jeziorem tatrzańskim.

Dolina Pięciu Stawów Polskich jest popularnym celem wycieczek turystycznych. Szlak prowadzący do doliny jest dość wymagający, ale widoki wynagradzają trud wędrówki. Dolina Pięciu Stawów Polskich jest również ważną ostoją przyrody. W dolinie występuje wiele gatunków roślin i zwierząt, w tym kozice, świstaki i orły. Cały obszar jest objęty ochroną w ramach Tatrzańskiego Parku Narodowego.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia