Plany wprowadzenia odpowiedzialności za błędne informacje po wpadce

Czy odpowiedzialność za błędne informacje jest słuszna? Eksperci oceniają wpadkę Noworocznego kursu Euro i przyznają, że podmioty publikujące informacje mają ponieść odpowiedzialność za błędy.

252

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

błędne informacje mogą drogo kosztować zwłaszcza te dotyczące kursu Euro
błędne informacje mogą drogo kosztować zwłaszcza te dotyczące kursu Euro

Plany wprowadzenia odpowiedzialności za błędne informacje są słuszne. W dzisiejszym świecie, w którym informacje są łatwo dostępne, coraz częściej dochodzi do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, które mogą mieć negatywne konsekwencje. Wpadka noworoczna z kursem Euro była fatalna.

Ten błąd mógł kosztować bardzo dużo tych co uwierzyli

W przypadku błędu w kursie walut, który miał miejsce w Nowy Rok, błędne informacje mogłyby doprowadzić do paniki na rynku walutowym i spowodować znaczne wahania kursów. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do upadku banków czy innych instytucji finansowych. Odpowiedzialnośc za błędne informacje powinna spoczywać na podmiotach, które je publikują. W przypadku Google, podmiotem tym jest firma Morningstar, która dostarczała dane o kursie walut. W tym przypadku Morningstar powinna ponieść odpowiedzialność za błędne informacje, które opublikowała.

Ocena ministra cyfryzacji

Ocena ministra cyfryzacji, Krzysztofa Gawkowskiego, jest pozytywna. Minister zdaje sobie sprawę z tego, że podmioty publikujące informacje mają dużą odpowiedzialność. Wskazuje również, że rząd powinien działać w celu zwalczania fałszywych informacji. Minister Gawkowski ma rację, że rząd nie powinien tworzyć nowych narzędzi do ostrzegania przed fałszywymi informacjami. To zadanie powinno spoczywać na podmiotach, które publikują informacje. Rząd powinien natomiast zadbać o to, aby podmioty te były odpowiedzialne za publikowane przez siebie informacje.

Proponowane rozwiązania

Proponowane przez ministra Gawkowskiego rozwiązania są rozsądne. Szybka reakcja na błędne informacje jest kluczowa, aby nie dopuścić do ich negatywnych konsekwencji. Ponadto, należy zadbać o to, aby podmioty publikujące informacje były świadome swojej odpowiedzialności. Należy je odpowiednio przeszkolić w zakresie weryfikacji informacji i postępowania w przypadku wystąpienia błędu.

Plany wprowadzenia odpowiedzialności za błędne informacje są słuszne i powinny zostać wdrożone. Ocena ministra cyfryzacji jest pozytywna. Proponowane przez niego rozwiązania są rozsądne i powinny zostać wdrożone.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia