FAKTY z rekordem oglądalności czyli kto nabija kabzę TVN?

TVN skupia najwięcej widzów w Polsce dzięki rekordowej oglądalności programu FAKTY z 2,7 mln widzów. FAKTY stanowią o wyższym wpływie TVN z reklam. Kto nabija kabzę TVN?

252

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

FAKTY z rekordem oglądalności - strona internetowa tvn
FAKTY z rekordem oglądalności - strona internetowa tvn

TVN może mieć większe wpływy z reklam z powodu trudności TVP. Zniknięcie TVP Info z anteny w grudniu 2023 roku oznaczało, że TVN stał się jedynym dużym kanałem informacyjnym w Polsce. Oznacza to, że TVN może teraz pobierać wyższe ceny za reklamy, ponieważ jest jedynym kanałem, który może dotrzeć do dużej grupy odbiorców.

Nielsen miał udowodnione zakłamywanie wyników oglądalności na niekorzyść TVP co teraz?

Według danych Nielsen Audience Measurement, w grudniu 2023 roku średnia oglądalność „Faktów” wyniosła 2,7 mln widzów. „Wiadomości” TVP oglądało o 43 tys. osób mniej, a „Wydarzenia” Polsatu przyciągało przed telewizory nieco ponad 2 mln widzów. Oznacza to, że TVN może teraz pobierać wyższe ceny za reklamy, ponieważ jest jedynym kanałem, który może dotrzeć do takiej liczby widzów.

Ponadto, zniknięcie TVP Info może również oznaczać, że TVN będzie miał mniej konkurencji w pozyskiwaniu widzów. Oznacza to, że TVN może teraz skupić się na podnoszeniu jakości swoich programów informacyjnych, co może jeszcze bardziej zwiększyć jego oglądalność i wpływy z reklam.

Oczywiście, to tylko spekulacje. Aby dowiedzieć się, czy TVN faktycznie zanotuje wzrost wpływów z reklam, trzeba będzie poczekać na publikację wyników finansowych spółki.

Co jednak się może wydarzyć skoro TVP jest wyłączone z konkurencji?

To zależy od tego, jak TVP poradzi sobie z obecną sytuacją. Zniknięcie TVP Info z anteny to duży cios dla telewizji publicznej. TVP Info było najpopularniejszym kanałem informacyjnym w Polsce, a jego oglądalność była o wiele wyższa niż oglądalność „Wydarzeń” Polsatu.

Teraz TVP musi skupić się na rozwoju innych kanałów informacyjnych, takich jak TVP1 i TVP2. Jednak te kanały nie są tak popularne jak TVP Info, a ich oglądalność jest znacznie niższa. Oprócz tego, TVP musi również zmienić swoją politykę informacyjną. Do tej pory TVP była znana z prezentowania informacji w sposób stronniczy i propagandowy. Aby odzyskać zaufanie widzów, TVP musi zacząć prezentować informacje w sposób bardziej obiektywny i bezstronny.

TVN zyska, kto za tym stoi? bo w grę wchodzą setki milionów a może więcej

Jeśli TVP nie poradzi sobie z obecną sytuacją, to jest prawdopodobne, że zostanie zmarginalizowana. Wówczas TVN stanie się dominującym graczem na rynku telewizyjnym w Polsce.

Oto kilka czynników, które mogą wpłynąć na to, czy TVP zostanie zmarginalizowana:

  • Jakość nowych programów informacyjnych TVP.
  • Polityka informacyjna TVP.
  • Zmiany na rynku reklamowym w Polsce.
  • Rola internetu i mediów społecznościowych w przekazywaniu informacji.

Odpowiedź na pytanie, czy TVP zostanie zmarginalizowana, poznamy w najbliższych latach.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia