Pogoda w Piątek 5 stycznia 2024

Dzisiejszy dzień upłynie pod znakiem opadów deszczu, śniegu oraz marznącego deszczu ze śniegiem.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Piątek 5 stycznia - biała mapka pogodowa Polski na tle szyby okiennej pokrytej kroplami deszczu oraz płatkami śniegu

W całym kraju panuje duże zachmurzenie, a miejscami wystąpią opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu. Temperatura maksymalna nie przekroczy 6°C, a na północnym wschodzie może spaść nawet do -7°C. Wiatr zmienny, słaby i umiarkowany, w górach może osiągnąć w porywach do 70 km/h, powodując zawieje i zamiecie śnieżne. Dzisiejsze warunki biometeorologiczne będą niekorzystne dla osób wrażliwych na zmiany pogody, cierpiących na choroby układu krążenia, oddechowego i reumatyczne. Pogoda w Piątek 5 stycznia

Pogoda – Katowice

W Katowicach, w ciągu dnia będzie przeważać spore zachmurzenie, a temperatura maksymalna wyniesie 4°C. Temperatura odczuwalna będzie niższa, bo około 2°C. Wiatr będzie wiać z południowego wschodu z prędkością 13 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie na poziomie 1020 hPa.

Pogoda w Piątek 5 stycznia – Kraków

Niebo w Krakowie jest pochmurne z przejaśnieniami, temperatura maksymalna osiągnie dzisiaj 4°C. Możliwe są opady słabego deszczu ze śniegiem, które mogą utrudniać poruszanie się po mieście. Wiatr powieje z zachodu, słaby i umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne spadnie do 985 hPa.

Pogoda – Poznań

W Poznaniu będzie dzisiaj pochmurno z przejaśnieniami, maksymalna temperatura wyniesie -1°C. Niebo może się czasem rozjaśnić, ale nie wykluczone są także słabe opady śniegu. Słaby i umiarkowany wiatr będzie wiać z południowego wschodu, a ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 999 hPa.

Pogoda w Piątek 5 stycznia – Warszawa

Piątek w Stolicy będzie zimny i pochmurny, a temperatura maksymalna wyniesie zaledwie -2°C. Niebo będzie się przejaśniać, ale nie wykluczone są przelotne opady śniegu. Wiatr będzie wiać z zachodu, słaby i umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie w południe 999 hPa.

Pogoda – Wrocław

We Wrocławiu będzie pochmurno z przejaśnieniami, a termometry pokażą maksymalnie 2°C. W ciągu dnia możliwe słabe opady śniegu z deszczem, który może powodować gołoledź i utrudniać jazdę samochodem. Wiatr będzie wiać z południowego wschodu, słaby i umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne spadnie do 995 hPa.

Pogoda w Piątek 5 stycznia – Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie piątkowa aurabędzie bardzo pochmurna, temperatura maksymalna wyniesie 0°C. Niebo będzie się czasem przejaśniać, ale niewykluczone są przelotne opady śniegu. Wiatr będzie wiać z południowego wschodu, słaby i umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie w południe 1001 hPa.

Biometeo

Ponieważ w Polsce będzie dzisiaj zimno, a wilgotność powietrza wyniesie ponad 80%, panujące warunki biometeorologiczne, będą niekorzystne szczególnie dla osób wrażliwych na zmiany pogody, cierpiących na choroby układu krążenia, oddechowego i reumatyczne.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia