Holandia i odlotowy pomysł strażaków – dosłownie, testują drony załogowe

Od Straży Pożarnej z Rotterdamu: najnowsze informacje na temat dronów załogowych – przekonaj się, jak te lekkie statki powietrzne z napędem elektrycznym i spalinowym mogą pomóc w ratowniczych sytuacjach!: szybkość, dostęp do trudnych miejsc i transport załogi i sprzętu w jednym!

375

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

mogą pomóc w ratowniczych sytuacjach!: szybkość, dostęp do trudnych miejsc i transport załogi i sprzętu w jednym! drony załogowe
mogą pomóc w ratowniczych sytuacjach!: szybkość, dostęp do trudnych miejsc i transport załogi i sprzętu w jednym! drony załogowe

Dronami załogowymi nazywa się lekkie statki powietrzne o napędzie elektrycznym lub spalinowym, które mogą przewozić na pokładzie ludzi. Są one często nazywane mini-śmigłowcami lub multicopterami, ponieważ mają wiele wirników. Drony załogowe są coraz częściej wykorzystywane w różnych dziedzinach, w tym w ratownictwie, policji, wojsku i mediach. Tym razem Straż Pożarna z Rotterdamu postanowiła poważnie przymierzyć się do multikopterów.

Drony załogowe czyli multikoptery w akcji

Testy załogowych dronów przez holenderską straż pożarną wydają się mieć sens z kilku powodów. Po pierwsze, drony te mogą szybko dotrzeć do miejsca zdarzenia, omijając korki na drogach. A po drugie, mogą one latać w miejscach, w których nie mogą latać helikoptery, np. w dymie. Po trzecie, mogą one przewozić na pokładzie więcej sprzętu i strażaków niż tradycyjne samochody strażackie.

Oczywiście, załogowe drony mają również pewne wady. Są one droższe niż tradycyjne samochody strażackie i wymagają wykwalifikowanych pilotów. Ponadto, w przypadku awarii drona, strażacy na pokładzie mogą zostać poszkodowani.

Ocena perspektyw wykorzystania załogowych dronów przez straż pożarną

Ocena perspektyw wykorzystania załogowych dronów przez straż pożarną jest pozytywna. Drony te mają potencjał, aby poprawić skuteczność i wydajność akcji ratowniczych. Jednak, zanim zostaną one szeroko wdrożone, konieczne jest przeprowadzenie dalszych testów i opracowanie odpowiednich przepisów bezpieczeństwa.

Oto kilka konkretnych przykładów, w których załogowe drony mogą być wykorzystywane przez straż pożarną:

  • Do szybkiego docierania do miejsc pożarów i katastrof, w tym w trudno dostępnych terenach.
  • Do dostarczania sprzętu i ratowników do miejsca zdarzenia.
  • Do ewakuacji ludzi z płonących budynków.
  • Do gaszenia pożarów z powietrza.
  • Do przeprowadzania inspekcji obiektów pod kątem zagrożeń pożarowych.

Załogowe drony mogą być również wykorzystywane przez straż pożarną do celów edukacyjnych i promocyjnych. Mogą być wykorzystywane do przeprowadzania pokazów, które uświadamiają społeczeństwu o zagrożeniach pożarowych i sposobach ich unikania.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia