Niebezpieczne warunki na drogach. Ostrzeżenie dla wielu województw

Nadchodząca noc będzie trudna dla kierowców. Apelujemy o ostrożność!

238

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niebezpieczne warunki na drogach. Apelujemy o ostrożność.
Niebezpieczne warunki na drogach. Apelujemy o ostrożność.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje o szczególną ostrożność i przestrzeganie zaleceń podczas podróży, aby zminimalizować ryzyko wypadków.

Niebezpieczne warunki na drogach trudna noc dla kierowców

Opady śniegu:

Województwa lubelskie, łódzkie i mazowieckie borykają się obecnie z opadami śniegu, co skutkuje śliską nawierzchnią dróg. Kierowcy podróżujący w tych obszarach powinni dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, zachować większy odstęp od innych pojazdów i być przygotowani na możliwe utrudnienia w ruchu.

Opady deszczu i mżawki:

W najbliższych godzinach opady deszczu i mżawki dotkną województw śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, opolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego i dolnośląskiego. Ta sytuacja może powodować śliskość nawierzchni, co z kolei zwiększa ryzyko wypadków. Kierowcy powinni dostosować prędkość, unikać nagłych manewrów i utrzymywać bezpieczny odstęp.

Mgła:

Na drogach województwa śląskiego i dolnośląskiego panuje gęsta mgła, ograniczająca widoczność nawet do kilkudziesięciu metrów. W takich warunkach zaleca się włączenie świateł przeciwmgielnych i utrzymanie umiarkowanej prędkości. Kierowcy powinni być gotowi na możliwość ograniczonej widoczności i dostosować swoje zachowanie na drodze.

Warto podkreślić, że mimo trudnych warunków atmosferycznych, wszystkie drogi krajowe są obecnie przejezdne. Działa na nich blisko 400 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania dróg, co powinno przyczynić się do utrzymania ich dostępności.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia