Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik Wywiezieni z Aresztu w Warszawie. Nowe Miejsca Pobytu i Protesty

Decyzje o przewiezieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do różnych jednostek więziennych w Polsce zostały podjęte z powodów bezpieczeństwa. W związku z tą sytuacją obaj politycy, skazani w związku z tzw. aferą gruntową, trafili do nowych miejsc pobytu.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik Wywiezieni z Aresztu w Warszawie
Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik Wywiezieni z Aresztu w Warszawie

Przewóz do Zakładów Karnych. Radom i Przytuły Stare

Służby więzienne przewiozły Macieja Wąsika do zakładu karnego w Przytułach Starych, obok Ostrołęki, natomiast Mariusza Kamińskiego skierowano do Radomia. Podjęta decyzja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa w jednostkach, gdzie obaj skazani politycy odbywają swoje kary. Wybór Radomia dla Mariusza Kamińskiego był spowodowany istnieniem więziennego szpitala w tej placówce. Decyzja ta jest rezultatem protestu głodowego, który Mariusz Kamiński ogłosił po zatrzymaniu i przewiezieniu do aresztu śledczego.

Głodówka i Protesty.

Informacje o przewiezieniu polityków wywołały falę reakcji, zwłaszcza w kontekście zapowiadanych protestów. Syn Mariusza Kamińskiego, Kacper Kamiński, poinformował, że w związku z decyzją o przewiezieniu ojca, nie odbędzie się zaplanowane zgromadzenie przed aresztem.W środę, prezydent Andrzej Duda wyraził swoje zdanie w tej sprawie, podkreślając, że nie spocznie, dopóki minister Mariusz Kamiński i jego współpracownicy nie będą ponownie wolnymi ludźmi. W czwartek, przed Sejmem, zaplanowano „Protest Wolnych Polaków”, zorganizowany przez PiS, mający wyrazić sprzeciw wobec działań rządu. Politycy partii zapowiedzieli liczny udział osób, które mają dojechać do Warszawy z różnych regionów Polski.

Pytania do Służby Więziennej i Komendy Głównej Policji

Obaj skazani politycy, Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, mogą zostać przewiezieni w inne miejsca w najbliższej przyszłości, co wskazuje na dynamiczną sytuację. Redakcja skierowała pytania dotyczące miejsc pobytu i powodów przewiezienia do Służby Więziennej oraz przedstawicieli Komendy Głównej Policji.

Brak postów do wyświetlenia