Telewizja Polska otwiera krajowe preselekcje do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Krajowe preselekcje Eurowizji 2024
Eurowizja 2024: Krajowe Preselekcje TVP

Telewizja Polska ogłosiła, że otwiera krajowe preselekcje do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Masz talent i marzysz o występie na największej muzycznej scenie Europy? To Twoja szansa! Telewizja Polska ogłosiła, że otwiera krajowe preselekcje do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Zgłoszenia można nadsyłać do piątku 2 lutego, do godz. 22:00, na adres eurowizja@tvp.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoni reprezentanta Polski. Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w dniach 7, 9 i 11 maja w szwedzkim mieście Malmö.

Eurowizja 2024. Zgłoś swój utwór – kryteria

Przede wszystkim, aby wziąć udział w preselekcjach, należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, musisz mieć ukończone 16 lat i polskie obywatelstwo. Po drugie, zgłoszony do konkursu utwór nie może trwać dłużej niż 3 minuty, musi mieć oryginalną muzykę, tekst oraz premierowy charakter. W praktyce oznacza to, że do konkursu można zgłaszać piosenki opublikowane po 1 września 2023 roku. Po trzecie, utwory biorące udział w preselekcjach nie mogą zawierać treści dyskryminujących jakiekolwiek grupy społeczne.

W praktyce oznacza to, że do konkursu można zgłaszać piosenki opublikowane po 1 września 2023 roku. Po trzecie, utwory biorące udział w preselekcjach nie mogą zawierać treści dyskryminujących jakiekolwiek grupy społeczne. Konkurs Piosenki Eurowizji to bowiem wydarzenie promujące kulturę, różnorodność i uniwersalne wartości. Jedną z kluczowych idei konkursu jest przełamywanie granic i budowanie mostów poprzez muzykę. Szczegółowy regulamin polskich preselekcji można znaleźć pod adresem eurowizja.tvp.pl.

Eurowizja 2024. Wielki finał

Najbliższy Konkurs Piosenki Eurowizji zorganizowany zostanie po raz 68. Za sprawą zwycięstwa Loreen podczas ubiegłorocznej odsłony imprezy w tym roku gospodarzem wydarzenia została Szwecja. Konkurs zorganizowany zostanie w stolicy regionu Skania – Malmö. Półfinały zaplanowano na 7 i 9 maja. Wielki finał odbędzie się 11 maja 2024. Wszystkie koncerty będzie można oglądać na żywo w Telewizji Polskiej. Hasło konkursu to „United by Music”. W tegorocznej edycji udział weźmie 37 krajów.

Eurowizja 2024. Gwiazdy na scenie

Możliwość zaprezentowania się w Konkursie Piosenki Eurowizji to dla jego uczestników ogromny prestiż i milowy krok na drodze do międzynarodowej kariery. Na eurowizyjnej scenie stawały takie osobowości muzyczne jak Måneskin, Sam Ryder, Måns Zelmerlöw, Abba, Celine Dion czy wspomniana już wcześniej Loreen. Udział w krajowych preselekcjach to wyjątkowa szansa na to, by znaleźć się w tym znakomitym gronie.

 

 

 

Zobacz także: Abonament RTV w 2024 roku

Ciekawe wideo: EUROWIZJA 2024: POLSKA 🇵🇱 | Kandydaci do preselekcji | RECAP

Słuchaj nas online!

Brak postów do wyświetlenia