Co dalej z TVP i mediami publicznymi? Jacek Kurski pod Sąd?

Co dalej z TVP? Donald Tusk zapowiedział, jak każdy inny człowiek będzie odpowiedzialny za ewentualne nadużycia i przestępstwa. Sądy i rząd decydują o przyszłości TVP.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezes TVP Jacek Kurski

Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników, w tym od wyników śledztw w sprawie nadużyć i przestępstw Jacka Kurskiego, od decyzji sądów w tej sprawie oraz od działań rządu. Co dalej z TVP?

Kolejny do wysłania za kraty? Jacek Kurski?

Donald Tusk, premier Polski, zapowiedział, że jeśli okaże się, że Jacek Kurski dopuścił się nadużyć lub przestępstw, będzie odpowiadał za to jak każdy inny człowiek. Jednak premier nie ma wpływu na to, czy i w jakim tempie prowadzone będą śledztwa w tej sprawie.

Decyzje sądów w sprawie Jacka Kurskiego również będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłości TVP. Jeśli sądy uznają, że Kurski dopuścił się nadużyć lub przestępstw, może to skutkować jego skazaniem i pozbawieniem prawa do pełnienia funkcji publicznych.

Ostatecznie, to rząd będzie decydował o tym, jaką formę przybierze porządkowanie mediów publicznych. Minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bartłomiej Sienkiewicz, zapowiedział, że chce, aby media publiczne były niezależne i pluralistyczne. Jeśli rządowi uda się zrealizować ten cel, TVP stanie się bardziej obiektywnym i rzetelnym medium.

Oto kilka możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji w TVP:

  • Sądy uznają, że Jacek Kurski dopuścił się nadużyć lub przestępstw. W takim przypadku Kurski zostanie usunięty z TVP, a władze spółki zostaną powołane przez nowo powołaną Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.
  • Sądy nie uznają, że Jacek Kurski dopuścił się nadużyć lub przestępstw. W takim przypadku Kurski pozostanie na stanowisku prezesa TVP, a rząd będzie musiał znaleźć inne sposoby na porządkowanie mediów publicznych.
  • Rządowi uda się zrealizować cel niezależności i pluralizmu mediów publicznych. W takim przypadku TVP stanie się bardziej obiektywnym i rzetelnym medium, a jej programy będą prezentowały różne punkty widzenia.

Który scenariusz się ziści, okaże się w najbliższych miesiącach i latach.

Słuchaj nas online!

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef
Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu
i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia
jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona
przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

 

Brak postów do wyświetlenia