Stany Zjednoczone nie widzą możliwości negocjacji w sprawie zakończenia wojny w Ukrainie

Rosja nie jest gotowa na "poważne rozmowy", ale jest gotowa na poważne w skutkach działania.

163

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stany Zjednoczone nie widzą możliwości negocjacji w sprawie zakończenia wojny w Ukrainie
Stany Zjednoczone nie widzą możliwości negocjacji w sprawie zakończenia wojny w Ukrainie

Wojna w Ukrainie trwa już ponad 690 dni, a ostatnie oświadczenie sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena na forum w Davos, Szwajcaria, nie napawa optymizmem co do szybkiego zakończenia konfliktu.

Stany Zjednoczone nie widzą możliwości negocjacji

Stany Zjednoczone, zgodnie z Blinkenem, nie widzą obecnie możliwości negocjacji w sprawie zakończenia wojny, argumentując, że Rosja nie jest jeszcze gotowa na „poważne rozmowy”. Rosja ogłosiła w środę, że wycofuje swoje siły otaczające Ukrainę, ale NATO stwierdziło, że gromadzenie wojsk trwa nadal, kwestionując deklarowaną przez Moskwę gotowość do negocjowania rozwiązania kryzysu. Warto więc przyjrzeć się bliżej obecnej sytuacji na Ukrainie, perspektywom dla tego kraju oraz wyzwaniom, jakie stawia przed światem.

Stan obecny konfliktu

Rosja, rozpoczynając inwazję na Ukrainę 24 lutego 2022 r., skoncentrowała się na zdobywaniu terytorium tego kraju. Mimo trwającej prawie 2 lata wojny, nie widać skłonności Rosji do negocjacji, a zdaniem Blinkena, nadal dąży do realizacji swoich militarystycznych celów. Blinken wyraził aprobatę wobec stanowiska NATO w porannym wywiadzie telewizyjnym. – „Jest to, co Rosja mówi, a potem jest to, co Rosja robi. Nie widzieliśmy żadnego wycofania jej sił” – powiedział Blinken w wywiadzie dla MSNBC. – „Nadal widzimy kluczowe jednostki poruszające się w kierunku granicy, a nie z dala od niej” – dodał.

Dalsze wsparcie dla Ukrainy

Blinken apeluje o kontynuowanie wsparcia militarnego, finansowego i dyplomatycznego dla Ukrainy. Jego zdaniem, Ukraina potrzebuje dodatkowej broni, aby skutecznie stawić czoła rosyjskiemu najazdowi. Stany Zjednoczone wyraziły gotowość do dostarczenia Ukrainie niezbędnych środków obronnych, co odgrywa kluczową rolę w zatrzymywaniu militarnego postępu Rosji. Prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił również dostarczenie 40 rakiet dalekiego zasięgu typu SCALP i setek bomb na rzecz Ukrainy, co stanowi kolejny krok w kierunku wsparcia ze strony europejskich sojuszników.

Perspektywy i wyzwania

Obecnie rośnie prawdopodobieństwo, że wojna w Ukrainie będzie przeciągała się w czasie. Rosja nie osiągnęła swoich celów militarnych, a brak gotowości do negocjacji utrudnia znalezienie pola do porozumienia. Dla Ukrainy co prawda istnieje nadzieja, w ciągłym wsparciu ze strony Zachodu, co daje jej szansę na zatrzymanie rosyjskiej inwazji. Niemniej jednak, konflikt ten ma poważne konsekwencje dla globalnej gospodarki i bezpieczeństwa. Wzrost cen energii i żywności oraz napięcia między Rosją a Zachodem to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi muszą się zmierzyć światowe społeczności.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia