Czesław Niemen – Warszawa pamięta. 20 rocznica śmierci.

Symboliczne upamiętnienie Czesława Niemena - jednego z najwybitniejszych XX-wiecznych polskich artystów.

189

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czesław Niemen
Czesław Niemen - mural na warszawskiej Woli.

Czesław Niemen był jednym z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku. Jego twórczość, łącząca w sobie elementy big beatu, rocka, jazzu i muzyki elektronicznej, wywarła ogromny wpływ na rozwój polskiej muzyki rozrywkowej. Jego przeboje, takie jak „Dziwny jest ten świat”, „Pod papugami”, „Sen o Warszawie” czy „Jednego serca”, są znane i kochane przez miliony ludzi na całym świecie. Czesław Niemen – Warszawa pamięta. 20 rocznica śmierci.

Czesław Niemen – Warszawa pamięta. 20 rocznica śmierci.

Warszawa, rodzinne miasto Niemena, jest miejscem, z którym artysta był silnie związany. To tutaj mieszkał, tworzył i występował. Dlatego też miasto otacza pamięć o nim szczególnym szacunkiem.

Jednym z symbolicznych upamiętnień Niemena jest plac, który nosi jego imię. Plac Niemena znajduje się na Żoliborzu Artystycznym, w pobliżu domu, w którym mieszkał artysta. To miejsce, gdzie miłośnicy twórczości Niemena mogą spotkać się, aby wspólnie uczcić jego pamięć.

Innym istotnym upamiętnieniem Niemena jest szkoła podstawowa, która nosi jego imię. Szkoła znajduje się na Saskiej Kępie, w dzielnicy, w której artysta spędził wiele lat swojego życia. Słowa z piosenki Niemena „…lecz ludzi dobrej woli jest więcej” stały się mottem szkoły. Widnieją na szkolnym sztandarze.

Obecność Niemena w Warszawie można również dostrzec na warszawskich muralach. Na Białołęce, na ulicy Płytowej 14, znajduje się mural autorstwa Bruno Althamera, przedstawiający artystę z złotymi płytami zamiast źrenic. Ponadto na Woli, przy ulicy Młynarskiej 33, znajduje się gigantyczny mural z portretem Niemena o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych.

Wszystkie te upamiętnienia dowodzą, że Warszawa nie zapomina o Czesławie Niemenie. Jego twórczość nadal inspiruje i zachwyca kolejne pokolenia, a on sam pozostaje jednym z najwybitniejszych artystów w historii polskiej muzyki.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami.

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia