Ulgi dla przedsiębiorców w Łodzi: dobre, ale niewystarczające

199

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Władze Łodzi planują przeprowadzenie remontów kilku ulic, które znajdują się w pobliżu sklepów i punktów usługowych
Władze Łodzi planują przeprowadzenie remontów kilku ulic, które znajdują się w pobliżu sklepów i punktów usługowych

Władze Łodzi planują przeprowadzenie remontów kilku ulic, które znajdują się w pobliżu sklepów i punktów usługowych. Remontowane ulice będą rozkopane, co utrudni lub uniemożliwi ruch samochodowy i pieszych. W związku z tym, władze miasta planują wprowadzić rekompensaty dla przedsiębiorców, których działalność będzie utrudniona lub niemożliwa w czasie remontów.

Rekompensaty będą polegać na obniżce czynszu o 99%. Obniżka będzie dotyczyć przedsiębiorców, którzy wynajmują lokale od miasta. Ulgi będą obowiązywać przez trzy miesiące, czyli przez cały okres trwania remontów.

Ocena ulg

Ulgi dla przedsiębiorców w Łodzi są pozytywnym rozwiązaniem, które ma pomóc przedsiębiorcom w przetrwaniu trudnego okresu remontów. Jednak ulgi te są zbyt małe i nie obejmują wszystkich przedsiębiorców.

Obniżka czynszu o 99% to znaczący krok w stronę wsparcia przedsiębiorców. Jednak dla wielu przedsiębiorców, którzy stracą znaczną część klientów w czasie remontów, nawet taka obniżka może nie być wystarczająca, aby pokryć koszty utrzymania firmy.

Ponadto, ulgi te dotyczą tylko przedsiębiorców, którzy wynajmują lokale od miasta. W Łodzi jest jednak wielu przedsiębiorców, którzy wynajmują lokale od prywatnych właścicieli. Ci przedsiębiorcy nie będą objęci ulgami…

Możliwe rozwiązania

Aby ulgi dla przedsiębiorców w Łodzi były bardziej efektywne, można rozważyć następujące rozwiązania:

  • Rozszerzenie ulg na wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność przy remontowanych ulicach. Ulgi powinny dotyczyć wszystkich przedsiębiorców, którzy zostaną dotknięci remontami, bez względu na to, od kogo wynajmują lokale.
  • Wprowadzenie dodatkowych ulg, takich jak np. dofinansowanie do reklamy lub doradztwo w zakresie marketingu. Dodatkowe wsparcie pomogłoby przedsiębiorcom w pozyskaniu nowych klientów i zniwelowaniu strat finansowych.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia